آخرین اخباراجتماعی

باران از امشب میهمان تهران خواهد بود

کارشناس سازمان هواشناسی، آسمان امشب تهران را بارانی پیش بینی و اعلام کرد: سامانه بارشی از امروز وارد کشور می‌شود و در مناطقی از اردبیل و کردستان و ارتفاعات غرب استان اصفهان شاهد بارش برف خواهیم بود؛ همچنین با ورود این سامانه بارشی برای نیمه غربی و جنوب کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی پایگاه خبری صارم آنلاین آسمان تهران از امشب بارانی خواهد بود.

امروز در بخش‌هایی از شمال شرق کشور بارش پراکنده برف را شاهد خواهیم بود. فردا یکشنبه نیز برای بیشتر مناطق کشور بارندگی پیش بینی می‌شود و شدت بارش‌ها به شکل رگباری و رعد و برق خواهد بود.

«امین‌حسین نقشینه» کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام این خبر به صارم آنلاین گفت: فردا بارش‌ها در استانهای سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، ‌ هرمزگان، شمال خوزستان، ‌چهارمحال و بختیاری، گیلان، ‌ مازنداران، گلستان، ‌ خراسان شمالی، شمال و شرق خراسان رضوی، ‌ سمنان، ‌ خراسان جنوبی، ‌ خراسان رضوی، ‌ لرستان، ‌ قم، ‌ شمال فارس، ‌ شرق هرمزگان، ‌ کهکیلویه و بویراحمد از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

نقشینه افزود: در ادامه این روند بارشی، احتمال سیلاب و بالا آمدن آب رودخانه‌ها، ‌ آب گرفتگی معابر شهری، ‌ اختلال تردد در جاده های مواصلاتی، لغزندگی جاده‌های کوهستانی، ‌ احتمال ریزش تگرگ، ‌ احتمال وجود صاعقه و بارش برف هم برای مناطقی از آذربایجان شرقی و غربی، ‌ اردبیل، زنجان و ارتفاعات خوزستان کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ‌ غرب اصفهان، ‌ شمال فارس، ‌ ارتفاعات استانهای تهران، البرز و قزوین همراه با بارش برف، پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: این وضعیت در روز دوشنبه هم ادامه خواهد داشت اما در شمال شرق خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان و مازندران،  جنوب سیستان و بلوچستان، ‌ شرق سمنان و یزد هم شاهد بارش‌های زیادی خواهیم بود. که این بارش‌ها روز دوشنبه به شکل برف در شمال خراسان شمالی، ‌خراسان رضوی و ارتفاعات سمنان و مازندران ادامه خواهد داشت.

نقشینه افزود: در این مناطق استانی در روز دوشنبه آبگرفتگی معابر و لغزندگی جاده های کوهستانی را شاهد خواهیم بود و احتمال سیل آبی شدن رودخانه ها پیش بینی می‌شود.

وی درباره کمینه و بیشینه دمای هوا گفت: امروز شنبه در نیمه غربی، شمال و شمال غرب کشور شاهد کاهش محسوس دمای هوا خواهیم بود. فردا نیمه غربی و نوار شمالی کشور و روز دوشنبه و سه شنبه در نیمه شرقی کشور دما کاهش محسوس خواهد داشت.

این کارشناس هواشناسی گفت: فردا یکشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز، شرق دریای عمان و دریای خزر مواج پیش بینی می شود. آسمان تهران امشب بارانی خواهد بود و فردا و پس فردا در پایتخت رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن