آخرین اخبارپرونده ی روز

وزیر بهداشت: برای تامین مواد ضروری 250 میلیون یورو نیاز داریم

به گزارش سرویس پزشکی و سلامت پایگاه خبری صارم آنلاین وزیر بهداشت 250 میلیون یورو برای مقابله با کرونا درخواست کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای از رئیس جمهوری ۲۵۰ میلیون یورو ارز برای درمان بیماران کرونا، تهیه لباس و ماسک و تجهیزات بیمارستانی برای حدود ۲۰ هزار تخت و پرسنل درخواست کرد.

رئیس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در نامه رئیس جمهور نوشت: همان گونه که در هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در محضر حضرت عالی به استحضار رسید، امسال علیرغم فشار ناشی از سیلاب های بهار، ۳.۵ میلیون نفر زائران اربعین و آنفلوانزای پائیزه H۱N۱ با صرفه جویی ۶۰۰ میلیون یورویی، قسمت عمده داروهای درمان کرونا را نیز به محض خبر یافتن از تاثیر نسبی آن در کشور چین از یک ماه قبل با همان سهمیه ارزی قبلی وارد کشور کردیم و در حال حاضر مصرف می شود.

وی افزود: مع الوصف جهت استمرار درمان بیماران جدید از یکسو و تهیه لباس و ماسک و تجهیزات بیمارستانی برای حدود ۲۰ هزار تخت و پرسنلی که ( برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا) آماده کرده ایم نیاز فوری به ۲۵۰ میلیون یورو ارز داریم. خواهشمند است دستور فرمایید به نحو عاجل مساعدت و اقدام فرمایند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، تا دوشنبه ۲۶ اسفند، ۱۴ هزار و ۹۹۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۸۵۳ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۴ هزار و ۹۹۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

وزارت بهداشت حدود ۱۰۰ هزار تخت بیمارستانی دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن