آخرین اخباراجتماعی

78 میلیون ماسک احتکار شده در تهران کشف شد

به گزارش سرویس اجتماعی پایگاه خبری صارم آنلاین از ابتدای شیوع کرونا و کمبود ماسک و  مواد ضدعفونی تاکنون بیش از 78 میلیون ماسک احتکار شده کشف و ضبط شده است.

سردار رحیمی که در جمع خبرنگاران سخن می گفت ضمن اعلام این خبر افزود: بیش از ۷۸ میلیون ماسک احتکار شده طی این مدت در پایتخت کشف و ضبط شده است. همچنین صدها لیتر مواد ضدعفونی کننده نیز کشف شده که این اقلام پس از بررسی وضعیت بهداشتی به وزارت بهداشت تحویل داده شده است.

وی از دستگیری 200 نفر در این رابطه نیز خبر داد و گفت: ما پرونده ی بیش از 200 نفر را تحویل مراجع قضایی داده ایم.
رئیس پلیس پایتخت همچنین از برخورد قاطع با کسانی که شایع پراکنی می کنند خبر داد و گفت: متاسفانه برخی از افراد سودجو که تعدادی از آنها در خارج از کشور بوده و با نیت شوم  اقدام به تولید محتوا می‌کنند در فضای مجازی فعال هستند. تا به این لحظه بر اساس رصدها و اقدامات صورت گرفته ۲۷ نفر از افرادی که اقدام به نشر اکاذیب و دامن زدن به شایعات کرده بودند دستگیر شدند. همچنین ۱۵ نفر از افرادی که اقدام به احتکار اقلام بهداشتی و فروش آن از طریق فضای مجازی کرده بودند هم دستگیر شدند.

سردار رحیمی که در حاشیه اجرای طرح ضد عفونی اماکن و مراکز پلیس در جمع خبرنگاران حاضر شد از آماده باش ماموران پلیس از همان دقایق ابتدایی شیوع کرونا سخن گفت و شایعه ی تعطیلی پمپ بنزین ها را کذب خواند و از مردم خواست به این خبرهای نادرست واکنش نشان ندهند.

همچنین به گفته سردار رحیمی، فردی که اقدام به تقلید صدای دکتر حریرچی معاون وزیر بهداشت کرده بود نیز در میان دستگیر شدگان قرار دارد و علاوه بر آن شش نفر از ادمین‌های کانال‌های فضای مجازی نیز که اقدام به شایعه پراکنی کرده بودند دستگیر شدند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن