آخرین اخبارسیاست

برتری بایدن همزمان با نگرانی رای‌دهندگان از خشونت پس از انتخابات

به نقل از ایرنا نتایج تازه ترین نظرسنجی ملی در آمریکا همچنان حکایت از پیشتازی جو بایدن تنها ۳ روز مانده تا انتخابات آمریکا دارد

 مردم آمریکا به شدت نگران اتفاقاتی هستند که در روز مشص شدن نتای انتخابات هستند.

نتایج نظرسنجی روزنامه یو اس ای تودی و دانشگاه سافولک نشان می دهد که رای دهندگان آمریکایی در بیان این که آیا این انتخابات مسالمت آمیز برگزار خواهد شد و نتیجه مورد قبول قرار خواهد گرفت ابراز نگرانی کرده اند.

75% رای دهنده آمریکایی نگران احتمال بروز خشونت در روز انتخابات است و تنها یک نفر از ۴ رای دهنده آمریکایی بسیار مطمئن است که کشور در صورت پیروزی بایدن شاهد انتقال مسالمت آمیز قدرت خواهد بود.

این درحالیست که نظرسنجی ها همچنان پیشتازی بایدن را در سطح ملی نشان می دهد.

سایت هیل نوشت نظرسنجی منتشر شده در روز جمعه نشان می دهد که : بایدن مورد حمایت ۵۲ درصد از رای دهندگان احتمالی است درحالی که ترامپ با کسب ۴۴ درصد از آرا از او عقب تر است.

نظرسنجی فاکس نیوز حکایت از آن دارد که دو درصد از رای دهندگان احتمالی می گویند به نامزد حزب ثالث رای می دهند و دو درصد دیگر می گویند هنوز تصمیم خود را نگرفته اند.

پیشتازی ۸ پله ای بایدن با توجه به این که وی در نظرسنجی مشابهی که اوایل ماه جاری انجام شد و برتری ۱۰ پله ای او را نشان می داد، از نظر آماری اهمیت چندانی ندارد.

این نتایج نشان داد: ۵۵ درصد از رای دهندگان احتمالی می گویند بایدن نامزد محبوب آنها است. ۴۳ درصد از آنها نظر منفی نسبت به او دارند.

در عین حال، فقط ۴۴ درصد از رای دهندگان می گویند ترامپ نامزد محبوب آنها است و ۵۵ درصد نظری منفی نسبت به او دارند.

این  نتایج نشان داد بایدن با اختلاف در بین رای دهندگانی که گرایشات دموکراتیک دارند از ترامپ جلوتر است. ۵۶ درصد از زنان به بایدن رای دادند در حالی که حمایت از ترامپ نزد این گروه از رای دهندگان ۳۹ درصد است. رای دهندگان سیاه پوست با اختلاف ۸۰ به ۱۴ به بایدن و ترامپ رای می دهند.

۵۷ درصد رای دهندگان زیر ۴۵ سال به بایدن و ۳۹ درصد به ترامپ رای دادند.

ترامپ با اختلاف تک رقمی در بین رای دهندگان سفید پوست و مرد که در سال ۲۰۱۶ نیز از او حمایت می کردند از بایدن در سطح ملی جلوتر است.

این نتایج در حالی منتشر شده که نظرسنجی های دیگری تایید می کنند بایدن در سطح ملی از ترامپ جلوتر است و این پیشتازی همچنین در ایالت های چرخشی کلیدی است.

نتایج نظرسنجی شرکت ریل کلیر پالتیکس نشان می دهد که بایدن با اختلاف ۷.۹ درصدی از ترامپ جلوتر است.

نظرسنجی فاکس نیوز از بین هزار و ۲۴۶ رای دهنده احتمالی در بازه زمانی ۲۹-۲۷ اکتبر (۸-۶ آبان) با حاشیه خطای ۲.۵ درصد انجام شده است.

نظرسنجی روزنامه نیویورک تایمز و کالج سِینا که روز پنجشنبه انجام شد نشان می دهد درایالت کارولینای شمالی که ۶۴ درصد رای دهندگان گفته اند رای خود را داده اند، بایدن با اختلاف ۴۸ به ۴۵ از ترامپ جلوتر است. این نظرسنجی بعد از مناظره آخر انجام شده که تقریبا از هر ۱۰ رای دهنده ۷ نفر گفته اند آن را نظاره گر بوده اند.

ساکنان کارولینای شمالی درباره نتایج  این مناظره اختلاف نظر داشتند: ۳۶  درصد از آنها گفتند ترامپ این مناظره را برده و ۳۵ درصد از آنها همین نظر را نسبت به ترامپ داشتند.

در کارولینای شمالی براساس نظرسنجی دیگری نامزد دموکرات ها پیشتازی تک رقمی خود را حفظ کرده است و بیش از نیمی از رای دهندگان احتمالی در این ایالت کلیدی که ترامپ در سال ۲۰۱۶ در آن پیروز شده بود گفته اند به بایدن رای می دهند.

نظرسنجی جدیدی  که روز جمعه تنها ۴ روز مانده به انتخابات نشان می دهد که ۵۲ درصد از رای دهندگان احتمالی می گویند به بایدن و ۴۶ درصد به ترامپ رای می دهند.

رای دهندگان احتمالی می گویند بایدن را به ترامپ ترجیح می دهند و این نامزد دموکرات با اختلاف ۶ درصد از ترامپ جلوتر است.

متوسط نظرسنجی ها شرکت ریل کلیر پالتیکس حکایت از آن دارد که بایدن با اختلاف ۱.۲ درصد از ترامپ در نظرسنجی های سراسری جلوتر است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سه شنبه سوم نوامبر برابر با ۱۳ آبان برای تعیین رئیس جمهوری و معاون او برگزار می

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن