آخرین اخباراقتصاد

مبلغ یارانه بر اساس قیمت 40 لیتر بنزین محاسبه می شود

به گزارش سرویس اقتصادی پایگاه خبری صارم آنلاین، یکی از نمایندگان مجلس از طرح مجلس یازدهم برای افزایش و متناسب سازی مبلغ یارانه دریافتی برای هر کدام از شهروندان خبر داد.

بر این اساس و طبق گفته ی احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، مجلس برای واریز یارانه ۴۰ لیتر بنزین به حساب هر ایرانی طرحی را در دستور کار خود دارد و در روزهای آینده خبرهای بیشتری در مورد آن منتشر می شود.

احمد علیرضا بیگی با اشاره به طرح مجلس برای واریز یارانه ۴۰ لیتر بنزین به حساب هر ایرانی گفت: یکی از مشکلی که امروز با آن مواجه هستیم عدم تناسب بین یارانه پرداختی به مردم با تورم حاکم است. امروز به آن میزانی که قیمت کالاها افزایش یافته هست، یارانه دریافتی مردم افزایش نداشته است.
وی در ادامه اظهار کرد: یکی از راهکارهای متناسب سازی یارانه این است که تابعی از قیمت بنزین باشد. براساس این طرح دولت ماهانه یارانه ای به اندازه قیمت ۴۰ لیتر بنزین به حساب شهروندان واریز می کند. اگر امروز قیمت بنزین سه هزار تومان است یارانه دریافتی مردم باید ۴۰ تا سه هزار تومان باشد.
نماینده مردم تبریز در ادامه تصریح کرد: بر اساس این طرح هرچقدر قیمت بنزین افزایش یابد دولت باید به ازای ۴۰ لیتر به مردم یارانه بپردازد. مردم می توانند از این یارانه برای استفاده از بنزین استفاده کرده یا مبلغ ریالی آن را دریافت کنند.
وی در ادامه تاکید کرد: امروز ما در حوزه بنزین به خودکفایی رسیده ایم و در تولید آن نیز مشکلی وجود ندارد. امروز که قیمت بنزین نیز افزایش یافته است عاملی بازدارنده برای قاچاق آن به آن سوی مرزها است. درآمد دولت نیز با افزایش قیمت بنزین بالاتر رفته و اکنون می تواند یارانه آن را به مردم پرداخت کند.
براساس این طرح دولت باید ماهانه مبلغی معادل ۴۰ لیتر بنزین به حساب هر ایرانی واریز کند.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن