آخرین اخبارپرونده ی روز

آژیر قرمز در تهران به صدا در آمد

به گزارش سرویس پزشکی و سلامت پایگاه خبری صارم آنلاین، تهران در وضعیت قرمز قرار گرفت و شرایط حادتر شد.
نادر توکلی معاون درمان ستاد فرماندهی عملیات مقابله با کرونای کلانشهر تهران به صارم آنلاین گفت: در شهر تهران از هر سه تخت بیمارستانی یک تخت به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.
توکلی در ادامه از تلاش های صورت گرفته برای هدایت امکانات درمانی به سمت مقابله هدفمند با کرونا اشاره کرد و گفت: در حال رایزنی هستیم تا بیمارستان‌های خصوصی بیشتری پای کار بیایند و تخت‌های بیشتری به بیماران کرونایی در بخش خصوصی اختصاص پیدا کند.
توکلی در ادامه گفت: در تهران نیمی از تخت‌های آی‌سی‌یوی بزرگسالان به بیماران کرونایی اختصاص یافته و دوسوم بیماران کرونایی در بخش‌های عادی و یک‌سوم در بخش‌های ویژه بستری هستند.
معاون درمان ستاد فرماندهی عملیات مقابله با کرونای کلانشهر تهران با بیان اینکه شرایط مناسب نیست و در عمل وضعیت قرمز کرونایی در تهران حاکم است، گفت: چون تعداد موارد ابتلا و بستری بالاست، حجم زیادی از بیماران کرونایی به بخش‌های سرپایی مراجعه می‌کنند و بیماران بدحال که تنگی نفس پیدا کرده‌اند و دچار کمبود اکسیژن شده‌اند، در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند.
تفکیک بیماران مبتلا به کرونا از سایر بیماران
نادر توکلی ادامه داد: باید توجه داشت که نمی‌توان نظام درمان را تعطیل کرد و تمام تخت‌های بیمارستانی را به کرونا تخصیص داد. چراکه ارائه خدمات به بیماران غیرکرونایی هم اهمیت دارد.
وی درباره جدایی بیمارستان‌های کرونایی و غیرکرونایی اظهار کرد: در عمل بیمارستان‌های غیرکرونایی و کرونایی جدا شده‌اند. به عنوان مثال ما در دانشگاه علوم پزشکی ایران از ۱۸ بیمارستان تحت پوششی که داریم، ۴ بیمارستان را به کرونا اختصاص داده ایم، اما تفکیک کامل ممکن نیست و تنها بیمار کرونایی در بیمارستان‌های تک‌تخصصی پذیرش نمی‌شوند.
توکلی افزود : در بیمارستان‌های تخصصی در صورتی که بیمار نیازمند خدمات تخصصی بستری باشد و ابتلای او به کرونا ثابت شود، در بخش ایزوله خدمات تخصصی دریافت می‌کند.
مبتلایان جوان بیشتر شده اند
معاون درمان ستاد فرماندهی عملیات مقابله با کرونای کلانشهر تهران اظهار کرد: روند بستری در ۲ هفته اخیر افزایشی بوده است و عمده بیماران نسبت به پیک اول کرونا بدحال‌تر هستند و یکی از چالش‌های بیمارستان‌ها تامین اکسیژن است و هماهنگی‌های لازم برای تامین اکسیژن صورت گرفته است.
توکلی تصریح کرد: ما در پیک اول موارد بستری در سنین بالاتر را شاهد بودیم، اما به دلیل اینکه آلودگی نسبت به پیک اول به ویژه در تهران به شدت بیشتر از پیک اول کروناست، شاهد بستری بیماران کرونایی جوان‌تر هم هستیم.
او ادامه داد: موارد بستری در کودکان هم به دلیل افزایش آلودگی در جامعه افزایش پیدا کرده است و مردم باید بدانند بین کودکان و بزرگسالان در ابتلا فرقی وجود ندارد و کودکان هم مانند بزرگسالان در معرض خط ابتلا قرار دارند و باید همه نکات بهداشتی را برای پیشگیری از ابتلا به کرونا رعایت کنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: اگر روند بستری‌ها افزایش پیدا کند، در آینده دچار چالش خواهیم شد و برای تامین تخت بیمارستانی باید بیمارستان‌هایی که در مرحله بهره برداری هستند به مدار اضافه کنیم.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن