آخرین اخبارپزشکی و سلامت

کربوهیدرات ها چگونه باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن ما می شوند؟

به گزارش سرویس پزشکی و سلامت پایگاه خبری صارم آنلاین، مصرف مواد قندی تاثیر معناداری بر سیستم های مختلف بدن می گذارد.
این مواد اگرچه به عنوان تامین کننده انرژی بدن لازم و ضروری هستند اما زیاده روی در مصرف آنها اثرات جبران ناپذیری به دنبال دارد.
پروفسور علیرضا رنجبر استاد بیماری‌های کودکان و نوجوانان، ایمونولوژی و آلرژی مولکولی و بالینی در این رابطه به خبرنگار صارم آنلاین گفت:
کربوهیدرات‌ها و مواد قندی برای فعالیت سیستم ایمنی ضروری هستند، کربوهیدرات‌ها چه به طور خالص و چه به صورت پیوندیافته با پروتئین‌ها (گلیکوپروتئین‌ها) و یا چربی‌ها (گلیکولیپیدها) سبب تحریک و تنظیم مناسب پاسخ ایمنی می‌شوند.
این مواد توسط سلول‌های تی مستقیماً قابل شناسایی هستند و همچنین به‌عنوان اجزایی از اپی‌توپ‌های سلول‌های تی در تحریک این سلول‌ها نقش بازی می‌کنند، اما احتمالاً منظور از پرسش تغییرات سیستم ایمنی در شرایط افزایش و یا کاهش قند خون بدن است.
رییس انستیتو پژوهشی ایمونولوژی و آلرگولوژی اینترونشنال شهر کلنِ آلمان در ادامه افزود: در شرایط افزایش قند خون بدن (هیپرگلیسمی) به مانند دیابت، فعالیت آنزیم پروتئین کیناز سی افزایش می‌یابد که این امر سبب مهار مهاجرت نوتروفیل‌ها، کاهش فاگوسیتوز، کاهش تولید سوپراکسید و پایین آمدن توانایی میکروب‌کشی نوتروفیل‌ها می‌گردد. هیپرگلیسمی همچنین سبب القا و افزایش بیان (اکسپرشن)
Toll-like receptor
می‌شود که در نتیجۀ آن عملکرد نوتروفیل‌ها و آپوپتوزیس کاهش می‌یابد و از طرف دیگر با گلیکولیزه نمودن پروتئین‌هایی که در ساختار سیستم ‌کمپلمان نقش دارند می‌تواند سبب مهار اپسونیزاسیون میکروب‌ها
(immunoglobulin-mediated opsonization of microbes)
و کاهش فاگوسیتوز شود.
پروفسور رنجبر با اشاره به تاثیر افزایش و کاهش قند خون در بدن گفت: افزایش بالای قند خون‌ احتمالاً از طریق تحریک آنزیم پروتئین کیناز سی، سبب کاهش اتساع عروق و افزایش پرمابیلیتی رگ‌ها نیز می‌گردد.
از طرف دیگر دیده شده است که هیپرگلیسمی سبب افزایش تولید و آزادسازی برخی از سایتوکاین‌های التهابی نیز می‌شود.
با توجه به تغییرات سیستم ایمنی در زمینۀ بیماری دیابت، خطر ابتلا به کووید-۱۹ و همچنین احتمال بروز نوع شدید آن در این افراد بیشتر است.
اما باید در نظر داشت که کاهش قند خون از حد طبیعی (هیپوگلیسمی) سبب موبیلیزه کردن مونوسیت‌ها، بالابردن فعالیت پلاکت‌ها، افزایش تداخل پلاک‌ها و مونوسیت‌های تحریک شده می‌شود و از این راه سبب پاسخ نامتعارف سیستم ایمنی به اندوتوکسین می‌گردد.
در چنین شرایطی اگر فرد با ویروس عامل کووید-۱۹ تماس پیدا کند احتمال واکنش بیش از حد سیستم ایمنی
(Overstimulation)
و ایجاد پروسه‌های تخریبی می‌تواند بیشتر شود.
همچنین خطر سوار شدن عفونت‌های میکروبی در این گروه از بیماران نیز بیشتر می‌شود.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن