آخرین اخباراقتصاد

تندتر شدن شیب ریزش قیمت نفت

به گزارش صارم انلاین به نقل از ایسنا :

قیمت نفت نیز تحت تاثیر طولانی شدن روند شمارش آرا انتخابات 2020 آمریکا و افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا پس از سقوط یک درصدی در روز گذشته ،در معاملات روز جمعه بازار جهانی بیش از دو دصد ریزش کرد

شاخص نفت آمریکا روز پنجشنبه ۰.۹ درصد سقوط کرده بود.بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا یک دلار و شش سنت معادل ۲.۷ درصد کاهش یافت و به ۳۷ دلار و ۷۳ سنت در هر بشکه رسید.

نفت برنت روز گذشته ۰.۷ درصد کاهش داشت.بهای معاملات نفت برنت یک دلار و پنج سنت معادل ۲.۶ درصد کاهش یافت و به ۳۹ دلار و ۸۸ سنت در هر بشکه رسید.

موارد روزانه ابتلا در آمریکا به ۱۲۰ هزار و ۲۷۶ مورد افزایش یافت که دومین رکورد روزانه ابتلا از زمان شیوع بیماری در این کشور بود و ایتالیا روز پنجشنبه بزرگترین آمار ابتلای روزانه به کووید ۱۹ را ثبت کرد

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA، گسترش همه گیری ویروس کرونا در اروپا و آمریکا احتمالا به مصرف سوخت آسیب خواهد زد. هیچ شواهدی هم از اقدام اوپک پلاس برای معکوس کردن برنامه افزایش تولید از ژانویه وجود ندارد. عدم توازن میان عرضه و تقاضا مانع رشد قیمتی شد که نفت پیش از انتخابات داشت.

کمیسیون اتحادیه اروپا در پیش بینی رشد اقتصادی بازبینی و اعلام کرد اقتصاد این بلوک تا سال ۲۰۲۳ به سطح پیش از شیوع همه گیری بازنخواهد گشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن