آخرین اخبارپرونده ی روز

کیت ایرانی کرونا به زودی وارد بازار می شود

به گزارش سرویس پزشکی-بهداشتی پایگاه خبری صارم آنلاین و به نقل از دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  تشخیص، مهم‌ترین راه ورود به درمان بیماری کرونا است.
مصطفی قانعی در این خصوص گفت:‌ شرکت های دانش بنیان ایرانی موفق به ساخت کیت های تشخیصی این بیماری شدند که تا فروردین سال آینده روانه بازار می شود.
وی افزود: در حال حاضر بیماران مبتلا به کرونا با کیت‌های تشخیصی که در قالب مساعدت و خرید از طریق سازمان بهداشت جهانی، کشور چین و یونیسف وارد ایران شده‌اند، شناسایی می‌شوند؛ اما ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با انتشار فراخوانی از دانش‌بنیان‌های توانمند دعوت کرد تا به حوزه ساخت این کیت‌ها ورود کنندو پس از انتشار این فراخوان، تعداد بالایی از دانش‌بنیان‌ها برای ساخت این کیت‌ها اعلام آمادگی کردند و ۵۰ شرکت داوطلب شدند که بعد از بررسی‌ها پنج شرکت برای ساخت این کیت‌ها انتخاب و قرارداد با آنها منعقد شد.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:کیت‌های وارد شده تا دو ماه آینده کافی هستند، اما بعد از این مدت با کمبود کیت‌های تشخیص کرونا مواجه خواهیم شد. به همین دلیل با کمک توانمندی‌های داخلی این نیاز را مرتفع می‌کنیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن