آخرین اخبارورزش

مرغ فیفا یک پا دارد

فدراسیون جهانی فوتبال از موضع خودش کوتاه نیامد.

به گزارش پایگاه خبری صارم آنلاین فیفا به نامه ی فدراسیون فوتبال ایران پاسخ داد و با بررسی آن مشخص می شود که فدراسیون جهانی فوتبال بنا ندارد از موضع خودش کوتاه بیاید.

متن نامه و ترجمه آن به شرح زیر است:

«دبیرکل عزیز

ما اعلام می‌کنیم که مکاتبات شما را در تاریخ ۲۷ فوریه دریافت کرده‌ایم.

در این نامه می‌خواهیم بار دیگر توجه شما را به این حقیقت جلب کنیم که فدراسیون‌های عضو فیفا، باید اساسنامه‌ای را به تصویب برسانند که مطابق با الزامات و استاندارد‌های اساسنامه فیفا (ماده ۱۵) باشد.

اساسنامه فعلی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، مطابق با این تعهد، قوانین و الزامات نیست. علاوه بر این به نظر می‌رسد ناسازگاری‌هایی بین نسخه انگلیسی و فارسی اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران و البته اسناد مربوط به مراحل ثبت‌نام از داوطلبان که برای AFC در تاریخ ۳ فوریه ارسال شده است وجود دارد.

ما می‌خواهیم به این موضوع اشاره کنیم که در آئین‌نامه اجرایی انتخاباتی که شما در مکاتبه قبلی پیوست کرده بودید مقررات انتخاباتی مورد تایید فیفا در آن رعایت نشده است و به جای آن درگیر موضوع صلاحیت و پذیرش نامزد‌ها شده‌اید.

این آئین‌نامه نشان نمی‌دهد که شما می‌خواهید یک کمیته و آئین‌نامه انتخاباتی مستقل را برای برگزاری انتخابات تشکیل بدهید و در واقع در این اسناد هم شما قوانین و الزامات فیفا را رعایت نکرده‌اید.

در اساسنامه فعلی فدراسیون فوتبال ایران، وزیر ورزش و جوانان و معاون او عضو رای دهنده در مجمع عمومی هستند. در نتیجه ما باید یادآوری کنیم، شما محتوای منشور المپیک و اساسنامه فیفا (ماده ۱۴ و ماده ۱۹) که تصریح می‌کند همه‌ی اعضای مجمع موظف هستند به طور مستقل و بدون هیچ تاثیر بی‌موردی از سوی اشخاص ثالث امور خودشان را اداره کنند رعایت نکرده‌اید.

در انتها ما یادآوری می‌کنیم که علیرغم آنکه فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، پیش‌نویس اساسنامه را بازنگری کرده است و آئین‌نامه اجرایی مورد تایید فیفا را از آگوست ۲۰۱۹ در اختیار دارد، این فدراسیون اقدامات لازم و قانونی را به منظور تصویب اساسنامه اصلاح شده نهایی فراهم نکرده است.

پس ضمن درخواست برای درک این موضوعات، می‌خواهیم دوباره موضع‌گیری محکم و سخت فیفا و AFC را تکرار کنیم که فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران باید، اساسنامه و آئین‌نامه انتخاباتی جدید مورد تایید فیفا و دستورالعمل‌های مورد تایید مجمع عمومی را پیش از برگزاری انتخابات به تصویب برساند.»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن