آخرین اخبارسیاست

جنايت دارويي آمريكا از زبان ظريف

آمريكا راه ورود داروها را به ايران بسته است

دکتر ظریف با شاره به الزام استفاده جمهوری اسلامی ایران از منابع ارزی خود در ژاپن ،اعمال محدودیت غیر قانونی توسط آمریکا در این راستا را محکوم کرد و ممانعت از خرید دارو و غذا برای ملت ایران را “جنایت علیه بشریت دانست”

به گزارش پايگاه خبري صارم آنلاين ، محمد جواد ظریف در تماس تلفنی روزقبل با همتای ژاپنی، در مورد تحولات بین المللی، منطقه و روابط دوجانبه تبادل نظر شد.

وزیر امور خارجه کشورمان با تيريك انتخاب سوگا به عنوان نخست وزیر و ابقاي موته گی به عنوان وزیر امور خارجه را تبریک گفت و اظهار امیدواری كرد در آينده نيز همچون گذشته نقش ژاپن در کمک به ثبات منطقه در دولت آقای سوگا نیز ادامه پيدا كند.

وزیر امور خارجه با تاكيد بر از انتظار ايران از ژاپن در چارچوب تعهد عام کشورها به اجرای قطعنامه های شورای امنیت از جمله قطعنامه 2231، مانع از این اقدام غیر قانونی آمریکا شود.

وزیر امور خارجه کشورمان بر نقش فعال و سازنده جمهور اسلامی ایران در ایجاد صلح و ثبات در منطقه تاکید کرد و افزود :حضور نیروهای بیگانه نه تنها کمکی نمی کند بلکه موجب پیچیدگی و تشدید مشکلات در منطقه می شود.

ایشان همچنین از حمایت های ژاپن از ایران در مبارزه با کرونا تشکر و اظهار امیدواری کرد همکاری های دو کشور در روابط دوجانبه گسترش یابد.

در خصوص برجام دکتر ظریف تاکید کرد بسیار مهم است که تمام تلاش خود را بکار گیریم تا طرف های دیگر هم تعهدات خود ذیل این توافق را انجام دهند

 

آقای موته گی از ارسال پیام تبریک دکتر ظریف تشکر کرده و بر تقویت همکاری ها در مبارزه با کرونا و ارسال تجهیزات پزشکی با استفاده از منابع مالی ایران تاکید کرد و گفت موضع ژاپن در تلاش برای ثبات سازی در خاورمیانه تغییر نکرده است.


موتگی گفت ژاپن همواره از برجام  حمایت کرده و می نماید.

 

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن