آخرین اخبارپرونده ی روز

شاید کرونا باز هم سراغتان بیاید

به گزارش صارم آنلاین ۱۴ درصد مبتلایان به کرونا پس از بهبودی، بیماری آنها دوباره برگشت پذیر است.
دکتر مسعود مردانی در گفت و گو با صارم آنلاین با اعلام این خبر گفت:به دلیل اینکه مواد محافظت کننده در برخی از افرادی که مبتلا به ویروس کرونا می شوند، کمتر است، امکان برگشت پذیری این بیماری در بهبود یافتگان وجود داردبه همین دلیل هم به بیماران مبتلا به کرونا توصیه می شود پس از بهبودی، همچنان بهداشت فردی و محیطی را بطور کامل رعایت کنند تا دوباره این بیماری در آنها عود نکند.
وی در رابطه با راه های جلوگیری از انتقال ویروس کرونا و با توجه به اینکه این بیماری از راه دهان، چشم و بینی وارد بدن انسان می شود گفت: مهمترین توصیه این است که دست هایتان را قبل از زدن به چشم، دهان و بینی حتما با مایع دستشویی و آب مرتب چند بار در روز شستشو بدهید. اگر در جایی بودید که به آب دسترسی نداشتید، حتما از مایع و ژلهای شستشودهنده استفاده کنید.
عضو کمیته ی کشوری مبارزه با کرونا افزود:افراد وقتی در وسایل نقلیه عمومی سوار می شوند، مواظب باشند که بعد از رسیدن به منزل دست خود را با آب و صابون بشویند و  اگر در محیط متوجه شدید که فردی آب ریزش بینی، سرفه یا عطسه دارد، سریعا وی را از محیط جدا و روانه منزل کند. خود قرنطینگی این گونه افراد موجب کنترل و عدم انتقال این بیماری به فرد دیگر می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن