آخرین اخبارسیاست

پنجاه و چهارمین ماهواره ی ناوبری چین به فضا پرتاب شد

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه خبری صارم آنلاین و به نقل از ایرنا، کشور چین پنجاه و چهارمین ماهواره ناوبری متعلق به سامانه ناوبری «بیِ دوئو» را با موفقیت به فضا پرتاب کرد.

این ماهواره که شب گذشته پرتاب شد به وسیله موشک حامل «لانگ مارچ ۳T» در مرکز پرتاب ماهواره شی چانگ چین با موفقیت پرتاب شد.

پنجاه و چهارمین ماهواره سامانه ناوبری ماهواره ای «بیِ دوئو»، از ماهواره هایی با بیشترین عملکرد، بزرگ ترین اندازه و طولانی ترین عمر در سامانه ناوبری ماهواره ای «بیِ دوئو-۳» محسوب می شود.

طبق برنامه تعیین شده، در ماه مه سال ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۱۳۹۹) یک ماهواره مدار زمین ثابت نیز پرتاب می شود تا به این ترتیب کل ماهواره های متعلق به سامانه جهانی ناوبری ماهواره ای «بیِ دوئو» پرتاب شود.

سامانه «بیِ دوئو» سامانه ناوبری ماهواره ای است که به طور مستقل توسط چین ساخته شده و با سامانه های ناوبری «جی پی اس» آمریکا، گلوناس روسیه و گالیله اروپا تفاوت دارد.

سامانه «بیِ دوئو» ویژگی منحصر بفرد خود را دارد و با استفاده از سه ماهواره در مدار یک صورت فلکی ناوبری ترکیبی را تشکیل داده است که ضمن پوشش جهانی، خدمات موقعیت یابی و ناوبری با دقت بیشتر را نیز ارایه می دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن