آخرین اخبارسیاست

نظارت شخصی رهبر کره ی شمالی بر آزمایشات موشکی

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه خبری صارم آنلاین و به نقل از خبرگزاری رسمی کره ی شمالی رهبر این کشور شخصا بر آزمایشات موشکی اخیر نظارت داشته است.

براساس گزارش خبرگزاری (KCNA)، رهبر کره شمالی شخصا بر شلیک پرتاب‌ها نظارت داشته است که به نظر می رسد از جمله موشک‌های بالستیک کوتاه برد می‌باشد که برای دومین بار در هفته جاری مورد آزمایش قرار گرفته‌اند.

براساس این گزارش، رهبر کره شمالی با پیوستن به جمع فرماندهان ارتش از روند آزمایش نظارت داشته و در آخر نیز از نتایج این آزمایش اظهار خشنودی کردند.

به گزارش خبرگزاری کره شمالی، هدف از این آزمایش، بررسی قابلیت ضد حمله ناگهانی واحدهای توپخانه با برد طولانی بود.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی بامداد دوشنبه دست‌کم سه پرتابه که هنوز ماهیت آن کاملا مشخص نشده، شلیک کرده است.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی بامداد دوشنبه اعلام کرد که کره شمالی سه پرتابه نامشخص را از نزدیکی شهر سوندوک در استان هامگیونگ به سمت شمال شرق دریای شرقی شلیک کرده است.

همزمان خبرگزاری ژاپنی کیودو گزارش داد که توکیو معتقد است این پرتابه‌ها، موشک بالستیک بوده است.

کره شمالی دوشنبه هفته گذشته نیز موشک بالستیک کوتاه‌برد به سمت دریای شرقی پرتاب کرد.

به گفته ستاد مشترک ارتش کره جنوبی، در آزمایش موشکی هفته گذشته پرتابه‌های جدید کره شمالی به فاصله ۲۰ ثانیه از هم شلیک شده و مسافتی ۲۴۰ کیلومتری را طی کردند و در اوج پرواز خود به ارتفاع حدود ۳۵ کیلومتری رسیدند.
شلیک دیروز کره شمالی دومین مورد پس از وعده‌ای است که در آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی درباره «یک سلاح راهبردی جدید» و «یک اقدام عملی متحیرکننده» داده بود.

کره شمالی در سال گذشته میلادی پس از شکست مذاکرات با آمریکا ۱۳ آزمایش تسلیحاتی عمده انجام داد، اما در سال ۲۰۲۰ پس از شیوع ویروس جدید کرونا از فعالیت‌های خود کاسته بود.

مذاکرات آمریکا و کره شمالی برای خلع سلاح هسته‌ای از سوی پیونگ‌یانگ و رفع تحریم‌ها از سوی واشنگتن پس از دومین نشست سران دو کشور در ویتنام به بن‌بست رسیده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن