آخرین اخباراقتصاد

گران ترین و ارزانترین مناطق تهران کدامند؟

با وجود کاهش معاملات مسکن در اسفند 98،رشد قیمت در مناطق مختلف تهران همچنان ادامه دارد

به گزارش سرویس اقتصادی پایگاه خبری صارم آنلاین، قیمت خانه در ارزان ترین و گرانترین مناطق تهران همچنان در حال رشد است.

با بررسی های صورت گرفته و آنالیز معاملات مسکن در مناطق 22 گانه تهران مشخص شد روند صعودی قیمت مسکن در شهر تهران که از آذر ماه ۱۳۹۸ آغاز شده بود در اسفند ماه نیز با وجود افت ۲۴ درصد ماهانه و کاهش ۲۱ درصد سالانه معاملات متوقف نشده است.

بر اساس معاملات انجام شده در اسفند ماه ۱۳۹۸ و طبق اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، میانگین قیمت هر متر خانه در شهر تهران به ۱۵ میلیون و ۶۵۸ هزار تومان رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۸.۷ درصد و ۴۲.۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.
به گزارش صارم آنلاین، اسفند ماه سال  ۹۷ میانگین قیمت خانه در تهران، متری ۱۱ میلیون و ۹۳ هزار و تومان بوده است.

تعداد معاملات مسکن در اسفند سال گذشته با کاهش ۲۴ درصدی نسبت به بهمن ماه و افت ۲۱ درصد نسبت به اسفند ماه سال قبل از آن، به ۱۰ هزار و ۲۴۲ فقره رسیده است.

هر چند با ورود ویروس کرونا از ابتدای اسفند ماه به از دست رفتن رونق معاملات شب عید انجامید و انتظار می رفت قیمت ها نیز به ثبات برسد اما بر خلاف انتظار در آخرین ماه از سال ۱۳۹۸ بازار مسکن شهر تهران درگیر رکود تورمی شد.

منطقه یک با میانگین متری ۳۳ میلیون و ۲۱۷ هزار و ۸۰۰ تومان، منطقه ۳ با متری ۲۷ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان، منطقه ۲ با متری ۲۳ میلیون و ۳۶۵ هزار تومان و منطقه ۶ با متری ۲۱ میلیون و ۷۴۳ هزار تومان به ترتیب گرانترین مناطق تهران بوده اند.

ارزان‌ترین مناطق تهران نیز در معاملات مسکن اسفند سال گذشته، به ترتیب منطقه منطقه ۱۸ با متوسط هر متر مربع ۷ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۴۰۰ تومان و منطقه ۱۷ با متری ۷ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان تعیین شده‌اند.

میانگین قیمت سایر مناطق ارزان قیمت تهران نیز شامل مناطق ۱۲، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ است که بین متری ۸ تا کمتر از ۱۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده‌اند.

پُرمعامله ترین مناطق پایتخت دو منطقه ۵ و ۲ با داشتن به ترتیب هزار و ۶۰۳ و هزار و ۲۳ فقره معامله و کم معامله ترین مناطق نیز دو منطقه ۱۹ و ۹ با داشتن به ترتیب ۴۹ و ۹۷ فقره معامله برآورد شده‌اند.

همچنین ۷ منطقه ۱۲، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۲۰، ۲۱ و ۲۲ نیز بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ فقره معامله مسکن به ثبت رسانده‌اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن