آخرین اخبارپرونده ی روز

غسال ها در معرض آلودگی رادیواکتیوی و کرونایی قرار دارند

به گزارش سرویس پزشکی و سلامت پایگاه خبری صارم آنلاین با گسترش کرونا در روزهای گذشته و فوت تعدادی از هموطنانمان خاکسپاری آنها به یکی از اصلی ترین چالش ها تبدیل شده است.

شست و شو و خاکسپاری کسایی که در اثر کرونا جان خودشان را از دست داده اند آنقدر مهم است که وزارت بهداشت اعلام کرده است اجساد آنها میتواند به انواع آلاینده‌های بیولوژیکی، شیمیایی و رادیواکتیو آلوده باشد.

علی گورانی مدیر برنامه بهداشت پرتوهایوزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به این که طرح استفاده از دستگاه اتوماتیک شستشو و گندزدایی اجساد از سال ۸۴ شکل گرفته است، افزود: استفاده از این دستگاه قبل از انجام غسل شرعی یکی از اقدامات مهمی است که می‌تواند به خوبی از انتقال آلودگی‌های اجساد به غسال‌ها و محیط غسالخانه‌ها جلوگیری کند، شستشو و گندزدایی اجساد با دستگاه اتوماتیک و بدون دخالت مستقیم انسان است.

وی به تشریح مزایای استفاده از دستگاه اتوماتیک شستشو و ضدعفونی اتوماتیک اجساد پرداخت و تصریح کرد: جلوگیری از آلودگی افراد، پرسنل غسالخانه‌ها و محیط، امکان تصفیه و گندزدایی پساب حاصل و در نهایت دفع بهداشتی فاضلاب حاصل از شستشوی جسد به طور متمرکز و کاملا ایزوله، افزایش سرعت عمل و کاهش زمان شستشوی اجساد، دقت بسیار بالا در شستشو، گند زدایی و کاهش آسیب‌های فیزیولوژی به ویژه مشکلات ستون فقرات و مفاصل برای غسالان از نکات مثبتی است که کار با این دستگاه رقم خواهد زد.

گورانی ادامه داد: در این دستگاه ضرورت دارد علاوه بر شستشو با استفاده از مواد گندزدای قوی، در خروجی دستگاه با استقرار لامپ‌های پرتوان uvc تمام سطوح جسد مورد تابش ماورای بنفش طیف C قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن