آخرین اخبارسیاست

ظریف: آمریکا تروریسم پزشکی بر علیه ایران اعمال کرده است

به گزار ش پایگاه خبری صارم آنلاین «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز شنبه در توییتی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران در زمانی که مردم و دولت ایران با کرونا مقابله می‌کنند، بشدت انتقاد کرد و از جهانیان خواست که در مقابل تروریسم پزشکی آمریکا علیه ملت ایران سکوت نکند.
ظریف در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «دونالد ترامپ» به طور بدخواهانه ای تحریم های غیرقانونی آمریکا را با هدف خالی کردن منابع مورد نیاز ایران برای مقابله با کووید– ۱۹ تشدید می کند؛ در حالی که شهروندان ما در حال مرگ از این (بیماری) هستند.
او همچنین جهان را به واکنش در مقابل این اقدام فراخواند و افزود: جهان بیش از این نمی تواند سکوت کند در حالی که  تروریسم اقتصادی آمریکا با تروریسم پزشکی این کشور جایگزین می شود.
کاخ سفید و رییس آن از ۱۸ اردیبهشت ۹۷ ضمن خروج از توافق هسته‌ای با ایران تمام مسیرهای اقتصادی و سرمایه گذاری، نفت، پتروشیمی، شرکت های بیمه و افراد و اشخاص حقیقی و حقوقی را تحریم کردند.
آمریکا پیش از این ادعا کرده بود؛ ساز وکاری جدید برای مبادله کالاهای کشاورزی و دارو با ایران از طریق سوئیس ایجاد و اجرایی شده است؛ ادعایی که «سیدعباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از همان ابتدا نیز به آن مشکوک بود و گفت: «اگر آمریکایی ها قصد و نیت خیر داشتند، این کمک را رسانه‌ای نکرده و دنبال اهداف تبلیغاتی نبودند. دولت آمریکا برای همان کانال کمک های بهداشتی سوییس نیز به‌رغم تبلیغات، سنگ‌اندازی می‌کند.»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن