آخرین اخباراقتصاد

سه شنبه، روز سرنوشت ساز بورس

به گزارش پایگاه خبری صارم آنلاین سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت فرابورس تهران چهارشنبه شب گذشته اطلاعیه ای صادر کردند و طی آن دامنه نوسان معاملاتی را در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را دو درصد اعلام کردند.
در این اطلاعیع آمده است: “به منظور حمایت از حقوق و منافع سرمایه‌گذاران مقرر شده دامنه نوسان قیمت در کلیه نمادهای معاملاتی در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران از روز شنبه (۱۷ اسفندماه) به دو درصد کاهش یابد. در این اطلاعیه تاکید شده بود که تابلو قرمز بازار پایه فرابورس ایران کماکان دارای دامنه نوسان یک درصد است و تغییرات دامنه نوسان در مقاطع زمانی سه ماهه از زمان اجرا قابل بازنگری خواهد بود”.
در طول یک هفته اخیر دامنه نوسان بورس با تصمیم هیات مدیره سازمان بورس از پنج به دو درصد کاهش یافت و پیش از اینکه به مرحله اجرا برسد، به دستور وزیر اقتصاد منتفی شد. با این حال قرار است سرنوشت آن در جلسه فردا (سه‌شنبه) که با حضور اعضای هیات مدیره و شورای عالی بورس برگزار می شود، تعیین شود و به گفته مدیرعامل فرابورس نمی‌توان نتیجه نهایی جلسه مذکور را پیش‌بینی کرد.
سعید فلاح‌پور – عضو هیات مدیره سازمان بورس در گفت و گو با صارم آنلاین گفت: کاهش دامنه نوسان روز سه‌شنبه در شورای عالی بورس مطرح و در مورد آن تصمیم‌گیری خواهد شد؛ هرچند رئیس سازمان بورس قبل از اجرای تصمیم مذکور به صورت شفاهی با اکثریت اعضای شورای عالی بورس هماهنگی‌های لازم را انجام داده بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن