آخرین اخباراجتماعیپرونده ی روز

در بهترین شرایط هم مهار کرونا 13 هفته طول می کشد

به گزارش سرویس پزشکی و سلامت پایگاه خبری صارم آنلاین  کرونا به جدی ترین معضل کنونی جهان تبدیل شده است و در سراسر دنیا مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

افشین جعفرزاده پزشک متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه در این باره گفت: یک مدل بررسی جدید نشان می دهد اگر اقدامات دوری گزینی از اجتماعات حداقل توسط ۸۰٪ از جمعیت اتخاذ شود ، COVID-19 می تواند ظرف ۱۳ هفته مهار شود . اما اگر ۷۰٪ یا کمتر از مردم این مساله را رعایت کنند ، ممکن است این بیماری همه گیر نباشد.

وی افزود: مقاله منتشر شده در تاریخ ، ۲۵ مارچ  2020 توسط دانشگاه سیدنی استرالیا، نشان داده است که برای کاهش شیوع COVID-19 باید حداقل ۸۰ درصد از مردم استرالیا باید از همدیگر فاصله بگیرند.
اگر این اقدامات توسط حداقل ۸۰درصد از جمعیت استرالیا اتخاذ شود ، ما می توانیم انتظار داشته باشیم که شاهد کنترل شیوع همه گیر COVID-19 در طی بیش از سه ماه باشیم .
عضو انجمن آنستزیولوژی و مراقبتهای ویژه ایران در ادامه گفت: این بررسی که توسط متخصصان مدل سازی به ریاست، پروفسور میخائیل پروکوپنکو انجام شده، بر این باور است که در صورت رعایت توسط کمتر از ۷۰ درصد از مردم ،دوران اپیدمی طولانی تر خواهد شد.
وی به نقل از این پروفسور استرالیایی گفت: “اگر بخواهیم شیوع COVID-19 را کنترل کنیم – به جای اینکه اجازه ندهیم بیماری ما را کنترل کند – حداقل هشتاد درصد از جمعیت استرالیا باید حداقل برای چهار ماه از حضور در اجتماعات خودداری کنند و فاصله محاز را رعایت نمایند.”
او گفت: “با این وجود ، اگر نود درصد از جمعیت این مساله را رعایت کنند این مدت می تواند سیزده تا چهارده هفته باشد – به این معنی که اگر از فردا شروع کنیم ، می توانیم کنترل COVID-19 را تا جولای انتظار داشته باشیم.”

دکتر جعفرزاده در پایان با مهم خواندن مشارکت مردم نتیجه  عمل نکردن به فاصله اجتماعی را بسیار سنگین خواند و گفت:  اگر كمتر از هفتاد درصد از مردم فاصله گیری را رعایت كنند ، ما نمی توانیم گسترش این بیماری را سرکوب كنیم و عدم گسترش اپیدمی می تواند یك تلاش بی ثمر باشد و بر طبق این تحقیقات اگر این دوری گزینی فورا اعمال نشود روزهای بیشتری درگیر گسترش این بیماری خواهیم بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن