آخرین اخبارپرونده ی روز

راه های ورودی به مازندران بسته شد

به گزارش صارم آنلاین و به نقل از مدیر روابط عمومی استانداری مازندران تمامی مسیرهای ورودی مازندران بر روی مسافران و افراد غیربومی بسته شده است.
عباس مهدوی در نخستین ساعات جمعه با علام این خبر گفت:در حال حاضر فقط خودروهای حامل سوخت و مواد غذایی اجازه ورود از مبادی مازندران را خواهند داشت.
وی گفت : این تصمیم برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامتی هم استانی ها و همچنین خود مسافران و گردشگران پس از اعلام تعطیلات مدارس و دانشگاهها تا پایان عید نوروز ادامه خواهد داشت و در حال حاضر نیروی انتظامی در تمامی ورودی های جاده  کندوان، هراز و فیروزکوه مستقر شده اند تا از ورود مسافران جلوگیری کنند.
پیش از این نیز از ساعت ۱۸ پنجشنبه ۱۵ اسفند ماه بر اساس تصمیم گیری های ستاد پیشگیری و کنترل ویروس کرونا، مسیر ورودی گیلان به رامسر در غربی ترین نقطه استان مازندران هم به روی مسافران بسته شده بود.
بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار صارم آنلاین با شیوع کرونا در کشور و تعطیلی مدارس و دانشگاهها جمع زیادی از هموطنان راهی شهرهای مختلف استان مازندران شدند و باعث افزایش نگرانی مردم این استان شدند.|
تمامی این اتفاقات در شرایط روی داده است که در روزهای گذشته قرارگاه پدافند زیستی مازندران هرگونه فعالیت گردشگری در استان را ممنوع اعلام کرد و تاکید کرد که هیچ یک از شهروندان این استان اجازه ی پذیرش مسافران را در ویلا ، آپارتمان ، منزل و هرگونه مکان دیگری را ندارند.
البته اقامتگاههای رسمی و غیررسمی استان مانند هتل ها ، مهمانپذیرها و مدارس و مهمانسراها در سراسر استان مازندران هم در همان روزهای ابتدایی شیوع کرونا تعطیل شدند.
قرارگاه پدافند زیستی استان روز پنج شنبه اعلام کرد هرگونه چادرخوابی و برپایی کمپ در استان را ممنوع بوده و به شهرداران ، بخشداران ، دهیاران و سایر دست اندرکاران ذیربط دستور داد تا اقدامات لازم به منظور جلوگیری از برپایی چادر و کمپ را انجام داده و در صورت مشاهده تخلف ، توسط دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با آنها برخورد شود.
همچنین  با اعلام مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی مازندران هم در پی مصوبه قرارگاه پدافند زیستی استان ،به هیچ وجه امکان پذیرایی از مسافران نوروزی در نوروز 99 در مازندران وجود نداشته و هموطنان نباید تا  عادی شدن شرایط بهداشتی در این استان وارد شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن