آخرین اخبارورزش

بحرانی به نام همه چیزدانهای همه فن حریف

گاهی اوقات سکوت کردن نشانه اوج دانایی است.

به گزارش پایگاه خبری صارم آنلاین یورگن کلوپ حاضر نشد در نشست خبری به سوالات خبرنگاران در رابطه با کرونا پاسخ دهد.
او در نشست خبری در رابطه با سوال یکی از خبرنگاران که از او خواسته بود تا در مورد ویروس کرونا حرف بزند گفت:«ببینید! من اصلا نمی‌دانم چرا راجع‌ به این چیزهای مهم از مربیان فوتبال سؤال می‌شود. مگر اطلاعات من در این مورد چه فرقی با خود خبرنگاران یا عامه مردم دارد؟ چرا من باید در مورد چیزی که بلد نیستم حرف بزنم و همه جا پخش شود؟ یک عده آن بیرون متخصص این مسئله هستند. آنها اگر به من بگویند بازی کن، قبول می‌کنم و اگر بگویند بازی نکن، باز هم قبول می‌کنم، چون فرض من این است که بیشتر و بهتر از ما ویروس را می‌شناسند و مصلحت را تشخیص می‌دهند.»
معنای این کار کلوپ را اکثر ما ایرانی ها نمی فهمیم چون ذاتا عقیده داریم که همه ی ما همه چیزدانهای همه فن حریف هستیم.فرقی هم نمیکند چه سمت و پست و مقامی داریم.مهم این است که در هرجایی و بدون در نظر گرفتن موقعیت و صلاحیت مان زبانمان بچرخد.
بیایید این روزها کمی تمرین کنیم و به این باور برسیم که همیشه اظهار نظر کردن دلیل بر دانایی نیست و اتفاقا عین کم خردی است.
بالاغیرتا اینبار دس از سر کرونا برداریم و اجازه بدهیم کسانی که علم آن را دارند اظهار نظر کنند و ما که اطلاعاتمان در این زمینه به شایعات و جملات نه چندان درست محدود است اظهار فضل نکنیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن