آخرین اخبارپرونده ی روز

اطلاعات حیاتی برای گذر از بحران کرونا بر اساس اطلاعیه ستاد ملی مقابله با این ویروس

به گزارش سرویس پزشکی و سلامت پایگاه خبری صارم آنلاین ستاد ملی مقابله با کرونا برای آگاهی بخشی به مردم کشورمان و گذر از این بحران سراسری نکاتی را در اطلاعیه ای ذکر کرده است.
بر این اساس رعایت این نکات توسط هموطنان گرامی لازم و ضروری است.

1. اقدامات لازم برای مقابله با کرونا متناسب با استانداردهای اعلام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی و محققان داخلی در حال انجام است و در این مهم با عنایت حضرت حق و همت شبانه روزی پزشکان، پرستاران و محققان داخلی از بالاترین دانش روز جهان برای ریشه‌کن کردن این بیماری در کشور استفاده می‌شود.
2-علاوه بر ظرفیت کامل تمامی دستگاههای دولتی – امکانات لجستیک درمانی و بهداشتی در نیروهای مسلح (سپاه، ارتش، ناجا و بسیج) و سایر نهادهای کشور نیز برای درمان به خدمت ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا قرار گرفته تا در بالاترین ظرفیت ممکن در کوتاه ترین زمان نسبت به مدیریت، پیشگیری و درمان مبتلایان اقدام کنند.
3- ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا در مرکز و استانها بصورت 24 ساعته فعال است و نسبت به تأمین نیازها – پشتیبانی از موضوع پیشگیری و درمان تمامی مساعی ممکن را با بهره از ظرفیت های سه قوه و نهادهای مردمی بکار گرفته است.
4- درموضوع اطلاع رسانی، تعداد مبتلایان و تلفات ناشی ازکرونا، مطابق استانداردهای جهانی، مسؤولیت‌های علمی و شرعی همچنین طبق دستور صریح و مکرٌر ریاست جمهوری مبنی بر شفافیت، دقٌت و صحٌت مبنای کار بوده و هیچ دلیل و بهانه ای از هیچ دستگاهی مبنی بر کتمان پذیرفته نخواهد بود.
5. تنها مرجع رسمی انتشار و اعلام اطلاعات و آمار در موضوع مذکور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و انتشار برخی اظهار نظرها و گمانه‌زنی ها از سوی افراد غیر مرتبط و غیر مسؤول و غیر متخصص که از سر دلسوزی یا نا آگاهی گاهی مطرح می شود هیچ گونه مبنای مستند و علمی نداشته و از این رو انتظار می رود در این شرایط حساس با طرح انگاره ها و برداشت ها، اطلاعات دریافتی از منابع غیر موثٌق و مرتبط مانع از شبهه آفرینی و تشدید اضطراب مردم عزیز ایران شویم.
6- ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا خود را متعهد و موظف می داند تا مردم را در جریان آخرین اقدامات، آمار و اطلاعات مربوط این موضوع در سراسر کشور قرار دهد و از این مهم بدلیل مسؤولیت شرعی و ملی خود به طور قطع کوتاهی نخواهد کرد اما بیشترین نیاز را به همراهی مردم در قطع زنجیره شیوع و پیشگیری از ابتلا دارد.
7- ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا آماده دریافت نظرات و پیشنهادهای هموطنان عزیز – کارشناسان و متخصصان بهداشت و درمان است و عزیزان می توانند نکات مورد نظر خود را از طریق وبسایت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به نشانی (behdasht.gov.ir) ارسال کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن