آخرین اخباراجتماعی

آسمانی بارانی در انتظار ایران است

به گزارش سرویس اجتماعی پایگاه خبری صارم آنلاین و به  نقل از سازمان هواشناسی کشور تا روز دوشنبه انتظار می رود آسمان کشور در اکثر مناطق بارانی باشد.
کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام اینکه سامانه ی بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور می شود افزود: از سمت آذربایجان غربی کردستان و کرمانشاه از غروب امروز بارش‌ها آغاز خواهد شد و این شرایط را خیلی سریع در ایلام، شمال و شرق خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، شمال کهگیلویه و بویر احمد و شمال فارس نیز خواهیم داشت.

وی گفت: اصل بارندگی‌ها فردا برای استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری و شمال و شرق خوزستان خواهد بود و احتمال طغیان رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و آبگرفتگی معابر خیلی زیاد است.

کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه با پیش بینی بارندگی برای استانهای قزوین،البرز و تهران از فردا بعد از ظهر افزود:  این وضع را در استان‌های زنجان، مرکزی و همدان زودتر خواهیم داشت. بارش در ارتفاعات مناطق سردسیر هم به شکل برف خواهد بود.
اصغری با اشاره به اینکه در سواحل دریای خزر هوا آرام است، اما برای ارتفاعات گیلان و اردبیل و مازندران بارش را پیش بینی می‌کنیم، گفت: روز‌های شنبه و یکشنبه بیشترین بارندگی را در استان‌های مرتبط با کوه‌های زاگرس و مرکزی خواهیم داشت.
وی افزود:آب‌های جنوبی کشور خلیج فارس مواج است و جریان‌های دریا و خشکی بستر را برای وقوع بارش در استان بوشهر نیز مهیا می‌کند و در استان‌های یزد، خراسان شمالی و رضوی روز دوشنبه توقع بارش داریم و برای لحظه تحویل سال در اکثر نقاط کشور هوا بارانی خواهد بود.
اضغری در پایان گفت: پدیده‌ای که تا پیش از ظهر امروز به چشم خواهد آمد و در جنوب غرب کشور تاثیرگذار خواهد بود، ظهور چشمه‌های گرد و خاک در عراق و شمال عربستان است که به نظر می‌آید این گرد و خاک‌ها در استان‌های خوزستان و ایلام ظاهر شود و این شرایط را در روز شنبه در بوشهر و غرب کرمانشاه هم خواهیم داشت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن