آخرین اخبارپزشکی و سلامت

پیام رئیس انجمن دیابت ایران به مناسبت سی امین سالگرد تاسیس این انجمن

به گزارش سرویس پزشکی و سلامت پایگاه خبری صارم آنلاین، دکتر اسدالله رجب رئیس انجمن دیابت ایران در پیامی به مناسبت سی امین سالگرد تاسیس این انجمن، بر لزوم آوزش فراگیر در این حوزه تاکید کرد و شرایط پیش آمده در جهان را دلیل قاطعی برای اثبات این سیاست دانست.

متن پیام ایشان به این شرح است.

سی امین سالگرد تاسیس انجمن دیابت ایران گرامی باد!

سی امین سالگرد تاسیس انجمن دیابت ایران را در حالی گرامی می داریم که جهان و نیز کشورمان در رویارویی با بحرانی به نام کرونا قرار دارد؛ بحرانی که تأثیرات گسترده ای در سبک زندگی روزمره همه داشته است. متاسفانه این بیماری درحال حاضر بدون واکسن و داروی اختصاصی است و بهترین راه مقابله با آن، رعایت موارد بهداشتی می باشد تا بتوانیم به این وسیله بار اجرایی کادر درمانی را کمی سبک نماییم. شایسته است از دست اندرکاران حوزه سلامت که همگی بی وقفه مشغول خدمات رسانی به بیماران هستند تقدیر نماییم.
این روزها همگی شاهدیم که سراسر رسانه ها و شبکه های مجازی و ……. پرشده است از انواع آموزش های مربوط به پدیده کرونا ، انواع دستورالعمل ها، از راهنمای اجرای موارد بهداشتی تا تولید ماسک و شیوه پاکسازی وسایل و لوازم منزل و ……. به این ترتیب ، رویکرد جهانی به مقوله آموزش به عنوان تنها راه تعدیل آسیب های این ویروس خطرناک به ما نشان داد که اولویت و محوریت تمام فعالیت های انجمن دیابت ایران به امر آموزش” که ۳۰ سال است بر آن تأکید می ورزد ، رویکردی علمی و صحیح است .
سی سال پیش انجمن دیابت ایران در شرایطی تأسیس شد که نه تنها آموزش دیابت به هیچ عنوان ركن درمان به شمار نمی آمد بلکه اساسا واژه دیابت واژه ای ناآشنا و نامانوس می نمود! نه از تولید داخلی انسولین خبری بود و نه از تولید داخلی سرنگ با کیفیت وقلم انسولین ! بحث کنترل قندخون یا ادرار توسط فرد دیابتی در منزل ، بیشتر به افسانه شبیه بود!و…..
در چنان شرایطی انجمن دیابت ایران با هدف شناساندن دیابت به جامعه ، آموزش را رکن اساسی درمان اعلام نمود و تمامی فعالیت های خود را نیزحول محور آموزش عمومی ، آموزش به افراد دیابتی ، متخصصان مرتبط به حوزه دیابت قرار داد. خوشبختانه امروزه با افزایش شعب انجمن دیابت در شهرستان ها شاهد بهبود روند درمان دیابت در کشور هستیم. اما هنوز تا وضع مطلوب فاصله بسیار است ؛ فاصله ای که جز با کمک و همکاری خود دیابتی های عزیز، متخصصان ، دست اندرکاران حوزه سلامت و بهداشت و بخصوص سیاستگزاران و کارگزاران اجرایی میسر نخواهد شد. با امید به بهبود روند درمان دیابت .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن