آخرین اخبارپزشکی و سلامت

واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد را چه کسی طراحی کرده است؟

پروفسور سارا گیلبرت پژوهشگری است که توانست واکسن کروناویروس که چندی پیش موفقیت های اولیه آن اعلام شد طراحی کند

به گزارش پایگاه خبری صارم آنلاین به نقل از ایسنا،. او در جوانی رشته علوم زیستی را در دانشگاه آنگلیای شرقی خوانده بود و تجربه‌های زیادی  در این رشته به دست آورده بود اما زمانی که برای دکترا در رشته رشته ژنتیک و زیست شیمی ادامه تحصیل داد در آنجا دریافت که این رشته، رشته تحصیلی مورد علاقه وی نبوده است.

گیلبرت در این باره  گفت:

برخی از دانشمندان هستند که با خوشحالی کمی و به تنهایی روی یک موضوع برای مدت زمان طولانی کار می‌کنند اما این راهی نیست که من دوست داشتم آن را انجام دهم.من بیشتر دوست دارم سعی کنم ایده‌های مختلفی از رشته‌های متفاوت بشنوم و درباره آنها اطلاعات کسب کنم. به گان من باید آن لحظه علم را رها می کردم و به دنبال علایق خودم می رفتم

…درنهایت تصمیم او برای داشتن درآمدی مناسب، نتیجه موفقیت آمیز داشت چرا که وی توانست واکسنی را طراحی کند که در جلوگیری از بیماری کووید-۱۹ موثر است.

سارا گیلبرت در سال  ۱۹۶۲ در شهر کترینگ انگلستان متولد شد.

همکلاسی‌هایش از او با نام فولاد ساکت یاد کرده‌اند ، همانند نامی که دوستانش بر او نهاده بودند تصمیمات مهمی در زندگی‌اش گرفت و تا مرحله دکترا پیش رفت.

او هرگز قصد نداشت که متخصص واکسن شود. اواسط دهه ۱۹۹۰ وی در دانشگاه آکسفورد در حال انجام یک پروژه دانشگاهی بود و ژنتیک مالاریا را بررسی می‌کرد که در نهایت انجام این کار منجر به ایجاد علاقه در او برای کار بر روی واکسن‌های مالاریا شد.

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن