آخرین اخبارورزش

یک روز بر علیه دایی و یک روز طرفدار او / در صدا و سیما چه خبر است؟

علی دایی: صداوسیمای ما پسوندی به نام جمهوری اسلامی ایران دارد، پس باید به این واژه اسلامی احترام بگذاریم. اگر اسلام در جایی چنین چیزی گفته است که با آبروی افراد بازی شود، من سر تعظیم فرود می‌آورم.

به گزارش سرویس ورزشی پایگاه خبری صارم آنلاین، در حالی که علی دایی سال هاست با تحریم تلویزیون در هیچ برنامه ای شرکت نکرده است اما شواهد حاکی از آن است که برخی میخواهند با پادرمیانی این چالش را برطرف کنند.
با نگاهی به گذشته و مروز اتفاقات آن حقایق عجیبی برایمان آشکار می شود.
در شب قبل از بازی و در جلسه آنالیز تیم سایپا در هتل پردیس رشت عنوان شد که علی دایی با یک نفر که خودش را بازیگر سینما توصیف کرده وارد بحث شده است. آن خبر اما در صداوسیمای گیلان به‌گونه‌ای متفاوت روایت و از قول امیرحسین شجاعی، بازیگر مذکور، این‌طور توصیف شد که علی دایی او را کتک زده است!
سرآغاز اختلاف علی دایی با صداوسیما از همان‌جا شروع شد؛ دایی اعتقاد داشت دوربین‌های هتل همه‌چیز را ثبت کرده‌اند و او هرگز به کسی که از خودش ضعیف‌تر است زور نمی‌گوید؛ دایی از صداوسیما هم به‌شدت انتقاد کرد و گفت که نباید برنامه‌شان را به هر ادعایی اختصاص دهند و با یک‌طرفه به قاضی‌رفتن، حق کس دیگری را بخورند. او با انتقاد از صداوسیما عنوان کرد که به صورت قانونی پیگیری خواهد کرد و تا آخر هم پای این شکایت می‌ایستد. دایی اما کنایه‌ای هم به عده‌ای از صداوسیمایی‌ها زد و گفت که عده‌ای از محبوبیت او هراس دارند و نگران هستند.
داستان اختلاف دایی با صداوسیما البته مربوط به همان مورد تنها نمی‌شود، چون چندین‌بار بعد از آن در برنامه‌های سیما، به‌ویژه در برنامه خبری ۲۰:۳۰ علیه او برنامه‌سازی شد. اوج این مورد را می‌توان به زمانی ربط داد که علی دایی از تیم سایپا به دلیل مسائل غیرفوتبالی کنار گذاشته شد. او کنفرانسی خبری ترتیب داد و مدیرعامل وقت باشگاه سایپا را زیر سؤال برد؛ گفت که شخص مدیرعامل قبلا سِمت دیگری داشته با اسمی دیگر و حالا با یک نام دیگر وارد عرصه فوتبال شده است؛ عده‌ای هم این موضوع را «دست» گرفتند که دایی، عامدانه، هویت یکی از چهره‌هایی که نباید را «فاش» کرده و به همین خاطر است که از «بالا» گفته‌اند دایی نباشد. صحبت‌هایش در آن روزهای نزدیک به اخراج اما فقط مربوط به همان نکته نبود؛ او با قرارگرفتن در تیم مردم از «سایپا» هم انتقاد کرد که چطور یک‌دفعه پراید هشت‌میلیونی ۵۰ میلیون تومان و تیبای ۱۶ میلیونی، ۷۵ میلیون تومان شده است.
حرف‌هایش در کنفرانس خبری بعد از اخراجش را دوباره تکرار کرد و گفت «باکی از کسی ندارد». مخالفانش هم اما دست‌به‌کار شدند و خیلی سریع شمشیر را برایش از رو بستند؛ جنس مخالفانش، جنسی مشخص بود؛ افرادی در صداوسیما با جبهه‌گیری بسیار مشخص. «۲۰:۳۰» برنامه‌ای علیه‌اش ساخت به این امید که دایی را «منفور» جلوه دهد؛ از او چهره فردی بازنده ساخت که اهل دعوا و بزن‌بزن است و فقط به فکر منافع خودش. دست «۲۰:۳۰» در خدشه واردکردن به شخصیت دایی خیلی کوتاه بود؛ انتقادها از این برنامه «سفارشی» به‌سرعت زیاد و زیادتر شد تا در نهایت کار به «تذکر» برای مسببان ساخت این برنامه کشیده شود؛ تذکری که البته همه می‌دانستند بیشتر جنبه صوری دارد و قرار نیست کسی در صداوسیما، به‌ویژه در برنامه ۲۰:۳۰ بابت «زدن» علی دایی توبیخ شود.
دلخوری‌های دایی دیگر از صداوسیما آن‌قدر زیاد شده بود که همه می‌دانستند بعید است به این زودی‌ها دل او با سیما صاف شود. البته که ۲۰:۳۰ تنها برنامه‌ای نبود که با علی دایی زاویه پیدا کرد، چون حرف‌های عجیب مجری برنامه صبحگاهی شبکه سوم که تعداد گل‌های زده علی دایی در تیم ملی را مسخره و بی‌ارزش هم جلوه داده بود، به این اختلاف دامن زد. این‌بار اما به غیر از نزدیکان علی دایی، بسیاری از فوتبال‌دوستان هم به مجری و برنامه مذکور تاختند و از این اقدام انتقاد کردند؛ به‌طوری‌که مجری مذکور بعدا به صورت رسمی از صحبت‌هایی که درباره علی دایی کرده است عذرخواهی کرد.
دایی بعد از تمامی این اتفاقات ترجیح داد دیگر با هیچ دوربینی از صداوسیما صحبت نکند، به‌طوری‌که حالا همه اهالی سیما به خوبی می‌دانند دایی دلخور است و حاضر به مصاحبه یا حضور در هیچ برنامه‌ای نمی‌شود.
باوجوداین اما ظاهرا تلاش‌ها برای آشتی دایی با سیما آغاز شده است؛ رضا رشیدپور، مجری مطرحی که به تازگی با برنامه اتفاق به سیما آمده، حالا در گفت‌وگویی که با خبرورزشی داشته، از تلاشش برای آشتی‌دادن دایی با سیما می‌گوید. او عنوان می‌کند به طور قطعی همه عوامل صداوسیما دایی را دوست دارند و باید بستر این آشتی فراهم شود. «شب عید با علی دایی حرف زدم و متوجه شدم که از تلویزیون دلخوری‌هایی دارد و دوست نداشت که به تلویزیون بیاید». رشیدپور تا حدودی در جریان اتفاقاتی که در شمال کشور رخ داد و باعث دلخوری علی دایی از افراد یکی از برنامه‌های تلویزیون شد، بود و خودش هم گفت: «تا حدودی در جریان هستم. علی دایی ۱۵ سال پیش در برنامه «شب شیشه‌ای» میهمان برنامه من بود و ۹۰ دقیقه از هر دری با هم حرف زدیم و حالا هم از او و فرهاد مجیدی دعوت می‌کنم که میهمان برنامه اتفاق باشند. درباره آن برنامه‌ای که علی دایی بابت موضوعی از آن دلخور شده معتقدم نباید برنامه‌های مختلف سازمان را به هم تعمیم داد. ما در سازمان پنجاه‌وخرده‌ای شبکه تلویزیونی و ۸۰ شبکه رادیویی داریم که به جرئت می‌گویم همه پرسنل آن علی دایی را دوست دارند، به‌ویژه اعضای تیم برنامه اتفاق. ازاین‌رو امیدوارم دعوتم را بپذیرد و دوباره با تلویزیون آشتی کند و مانند ۱۵ سال پیش بار دیگر به برنامه من بیاید تا درباره مسائل روز ورزش حرف بزنیم».
به غیر از رضا رشیدپور و برنامه‌اش، روز گذشته برنامه ورزش و مردم در شبکه یک سیما هم با میهمان‌هایی که داشت تلاش کردند درباره علی دایی و تأثیر مثبتش در فوتبال ایران و البته اجحافی که در حقش شده صحبت کنند. آنها به تمجید از علی دایی پرداختند به این امید که کمی از دلخوری‌های به‌وجودآمده برطرف شود. حالا با این رویه، اگر در روزهای آتی، در برنامه‌های بیشتری در سیما از علی دایی تعریف و تمجید شد، نباید زیاد تعجب کرد.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن