آخرین اخبارپرونده ی روزپزشکی و سلامت

جولان کرونا/کمبودها زیاد و فشار کار طاقت فرسا شده است

روایت روسای سه بیمارستان تهران که بیماران کرونایی را تحت درمان دارند

به گزارش سرویس پزشکی و سلامت پایگاه خبری صارم آنلاین، کمبودتخت و ابتلای کادر درمان در مراکز درمانی شرایط را سخت و طاقت فرسا کرده است.
بیمارستان‌های سینا، امام خمینی (ره) و فیروزگر در تهران از جمله بیمارستان‌هایی هستند که بیماران کرونایی در آنجا بستری‌اند. روسای این بیمارستان‌ها از میزان بستری بیماران کرونایی و شرایط کادر درمان می‌گویند.
روسای این بیمارستان‌ها وضعیت فعلی خودشان را از نظر میزان بستری بیماران کرونایی تشریح کردند.
محمد طالب‌پور، رئیس بیمارستان سینا، در این باره گفت: هرچند اکثر این افراد بهبود پیدا می‌کنند، اما شیوع بیماری حتی از محاسبه ما نیز خارج شده طوری که روزانه در حال تغییر است.
او بیان کرد: این بیمارستان حدود ۵۰۰ تخت دارد که همواره اشغال است و بیماران مختلفی در آن‌ها بستری هستند و در زمان حاضر ۱۴۰ تخت بیمارستان سینا به بیماران کرونایی اختصاص دارد. در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان سینا، ۳۰ تخت اشغال شده و اورژانس نیز همواره شلوغ است.
رئیس بیمارستان سینا تهران توضیح داد: موجی بین بیماران کرونایی و غیرکرونایی وجود دارد. پزشکان و پرستاران با وجود خستگی و فشارهای مالی با استفاده از تمامی امکانات و تجهیزات پای کار هستند و این افتخاری است که می‌توان بیان کرد.
به گفته او، خیرین نیز با وجود طولانی شدن این مشکل به کمک بیمارستان آمده‌اند و در زمینه تجهیزات کمبود نداریم، اما مشکل این است که دیگر تختی نداریم که بستری کنیم. گاهی ضریب اشغال ما ۱۱۰ و ۱۲۰ درصد می‌شود. این هجوم بیماران کرونایی و غیرکرونایی مدیریت را دشوارتر کرده است.

خسرو صادق‌نیت، رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تهران، اظهار کرد: شدت بیماری افزایش پیدا کرده است و حتی ابتلای سنین پایین‌تر را هم بیشتر از گذشته می‌بینیم. نسبت به اردیبهشت و خرداد افزایش چشمگیر بیماری را داریم و بدحالی بیماران نیز افزایش یافته است.

صادق‌نیت گفت: در شرایط کنونی بیش از ۶۰۰ تخت به بیماران غیرکرونایی اختصاص پیدا کرده و خدمات در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در تمام رشته‌های تخصصی به بیماران ارائه می‌شود. این دو جبهه بیماران کرونایی و غیرکرونایی کار را دشوارتر کرده است. اگر این شدت مراجعه بیماران کرونایی افزایش پیدا کند، قدر مسلم ما هم در ارائه خدمت دچار مشکلاتی خواهیم شد.
او درباره میزان ابتلای پرسنل این بیمارستان به ویروس کرونا توضیح داد: تعداد ابتلای پرسنل ما افزایش چشمگیری داشته و یکی از اساتید ما و سه نفر از کادر درمان در آی‌سی‌یو بستری هستند هرچند حال عمومی خوبی دارند، اما تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.
فرهاد زمانی، رئیس بیمارستان فیروزگر تهران، اظهار کرد: بیمارستان فیروزگر نیز به شکل شدیدی درگیر این بیماری است. در حدود ۲۰۰ تخت این بیمارستان را بیماران کرونایی اشغال کرده‌اند که ۷۰ نفر در ای سی یو هستند و ۱۵ نفر زیر دستگاه تنفسی قرار دارند. با توجه به روند افزایش مراجعه به بیمارستان، بخش‌های دیگر نیز به بیماران کرونایی اختصاص پیدا کرده است.
او افزود: مسیری که برای بیماران کرونایی انتخاب شده است اختلالی برای خدمت‌رسانی به بیماران غیرکرونایی ایجاد نمی‌کند و خدمت‌رسانی به سایر بیماران نیز انجام می‌شود.
زمانی گفت: خواهش ما این است که مردم رعایت کنند، زیرا هم پرسنل بیمارستان خسته شده‌اند و هم نمی‌توانیم در برخی مواقع به سایر بیماران دیابتی یا سرطانی خدمات ارائه بدهیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن