آخرین اخبارسیاست

جسد پر ماجرا

کیم جونگ اون پایتخت کره شمالی را ترک کرده و در مکانی ناشناخته در سواحل شرقی کشورش استقرار یافته است

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه خبری صارم آنلاین، معاون ریاست تلویزیون ماهواره‌ای HKSTV هنگ‌کنگ از مرگ رهبر کره شمالی خبر داد.

این در حالی است که رسانه های کره شمالی مدعی شدند کیم جونگ اون در روز ۲۰ آوریل به بشار اسد نامه‌ای ارسال کرده است.

از سوی دیگر برخی منابع خبری گزارش داده‌اند، رهبر کره شمالی احتمالا پایتخت این کشور را ترک کرده و در مکانی ناشناخته در سواحل شرقی کشورش مستقر شده است.

در همین راستا خبرگزاری یونایتد پرس گزارش داد که در روزهای گذشته غیبت کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در محافل عمومی به شایعات متعدد درباره وضعیت سلامتی وی دامن زده است. این شایعات در حالی مطرح می‌شود که گزارش‌هایی تاییدنشده از قرار داشتن کیم جونگ اون در وضعیتی بحرانی در پی یک عمل جراحی قلب منتشر شده است.

خبرگزاری Newsis خبرگزاری کره جنوبی روز جمعه به نقل از منابع اطلاعاتی این کشور گزارش داد که رهبر کره شمالی احتمالا به شهر ساحلی «وونسان» رفته است.غیبت کیم جونگ اون در انظار عمومی باعث شده تا گمانه‌زنی‌ها در مورد سلامتی وی افزایش پیدا کند.

برخی منابع مدعی شده اند که پس از عمل جراحی قلب سلامتی وی در وضع وخیمی قرار گرفته است.رسانه Newsis همچنین ادعا کرد که قطار ویژه کیم در وونسان مستقر شده است اما هواپیمای خصوصی وی همچنان در پیونگ یانگ است.

این خبرگزاری مدعی شد که در اواخر ماه فوریه که شیوع کرونا در مراحل اولیه بود کیم در منطقه وونسان حضور داشت و دستوراتی را به ارتش اعلام کرده بود.  احتمال دارد پس از آنکه برخی اعضای حزب کارگران کره به دلیل احتمال ابتلا به کرونا قرنطینه شدند، کیم به وونسان بازگشته باشد.

با این حال، مقام‌های کره جنوبی ادعاها درباره کیم را رد کرده‌اند. یک قانونگذار کره جنوبی که عضو کمیسیون دفاع ملی پارلمان است، اظهار داشت که احتمالا حال کیم خوب است.

برخی گزارش‌ها حاکی است که رهبر کره شمالی شاید در یک محل مستقر نباشد و ممکن است که وونسان را به مقصد نامعلومی در استان «هاگیونگ جنوبی» ترک کرده باشد. بنا بر این گزارش‌ها، ممکن است که رهبر کره شمالی هفته جاری دوباره در انظار عمومی ظاهر شود.

  • انتشار شایعات از چه زمانی شروع شد؟

این خبرهای ضد و نقیض در حالی منتشر می شوند که ۲۱ آوریل CNN و بلومبرگ از وخیم بودن وضعیت وی پس از یک عمل جراحی  قلب باز خبر داده بودند و سه روز بعد یک کارشناس مسائل  کره شمالی و برخی رسانه های چینی اعلام کردند که کیم جونگ اون مرده است.

به هر حال، ۲۵ آوریل (فردا) سالگرد تاسیس ارتش کره شمالی به دست کیم ایل سونگ، مراسم نظامی برگزار خواهد شد، فرصتی خوبی است که کیم جونگ اون به شایعات پایان دهد!

  • ماجرای تصویر جعلی جسد کیم جونگ اون

در این میان تصویری هم با عنوان جسد کیم جونگ اون در فضای مجازی منتشر شد. تصویری که البته خیلی زود مشخص شد که جعلی است و  از روی تصویر جسد پدر او ساخته شده است.        تصویر جعلی کیم جونگ اون (عکس بالایی) و تصویر اصلی جسد پدرش کیم جونگ ایل (عکس پایینی)

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن