آخرین اخباراجتماعی

بازگشایی مجدد سینما در نیویورک

 

به گزارش خبرگزاری صارم آنلاین به نقل از ورایتی، کومو فرماندار نیویورک اعلام کرد سینما‌های این ایالت به جز شهر نیویورک اجازه دارند کار سینماهایشان را از ۲۳ اکتبر (۲ آبان) از سر بگیرند.
در یک نشست خبری که شنبه  برگزار شد کومو گفته است که سالن‌های سینمای خارج از شهر نیویورک می‌توانند با ۲۵ درصد ظرفیت کارشان را شروع کنند. در هر اکران سینما تنها ۵۰ نفر می‌توانند با رعایت تمام اصول بهداشتی در سالن حضور داشته باشند.
تنها مناطقی که میانگین ابتلا به کرونا در آن‌ها در ۱۴ روز اخیر پایین‌تر از ۲ درصد بوده می‌توانند سینماهایشان را دوباره دایر کنند. استفاده از ماسک، فاصله‌گیری اجتماعی، به کار گیری کارمندان بیشتر برای اجرای قوانین جدید از مقرراتی است که باید در حین کار سینما‌ها رعایت شود. استاندارد‌های فیلتر، تصفیه و تهویه هوا نیز باید رعایت شود.
در چند ماه اخیر مالکان سینما‌ها تلاش زیادی کرده بودند که بتوانند سالن‌ها را دوباره فعال کنند. چهارشنبه گذشته نیز یک کمیته ویژه از فدراسیون سینما‌های جهانی با نوشتن نامه‌ای سرگشاده از کومو خواسته بود به این کار کمک کند.
تاکنون ۴۸ ایالت آمریکا سینما‌های خود را فعال کرده‌اند، اما سینما‌های مناطق شهری کلیدی مانند لس‌آنجلس هنوز بسته مانده‌اند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن