آخرین اخبارپرونده ی روز

برای سفر به کیش باید گواهی سلامت ارائه دهید

به گزارش سرویس پزشکی و سلامت پایگاه خبری صارم آنلاین سخنگوی شورای سلامت کیش از مسدود شدن پروازهای ورودی به کیش و اعمال ضوابط سختگیرانه ورود مسافر برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در کیش خبر داد.

دکتر محمدرضا رضانیا شب گذشته(۲۷ اسفندماه) به خبرنگار صارم آنلاین افزود: شورای سلامت کیش تصمیم گرفت پروازهای ورودی به کیش مسدود شود و صرفا افرادی که لازم است در جزیره حضور یابند مانند پزشکان و کادر نیروهای نظامی و انتظامی با تایید صلاحیت و نامه ای که رسما ارگان ها ارائه خواهند کرد بتوانند نسبت به تهیه بلیت سفر به کیش اقدام کنند و بلیت فروشی برای افراد عادی تا اطلاع ثانوی انجام نخواهد داشت.
وی با بیان اینکه ساکنان جزیره کیش که برای تعطیلات به مسافرت رفته قطعا برای بازگشت بعد از تعطیلات نوروز دچار مشکل خواهند شد، تصریح کرد: برای بازگشت مسافران ضوابط سختگیرانه ایی درحال تدوین است که ویروس کرونا در جزیره ایجاد مشکل نکند.
سخنگوی شورای سلامت کیش با اشاره به اینکه امروز کمیته این موضوع تشکیل شد و ضوابطی تعیین شد، اضافه کرد: افراد متقاضی سفر به کیش می باست گواهی سلامت را قبل از اخذ بلیت با فرم خود اظهاری تهیه کنند.
رضانیا ادامه داد: پروازها در ابتدای برقراری از یک مبدا که تهران خواهد بود شروع خواهد شد و مسافران سایر شهرها باید از تهران به جزیره کیش بازگردند.
سخنگوی شورای سلامت کیش خاطرنشان کرد: مسافران جزیره کیش می بایست قبل از تهیه بلیت به پزشکان معتمد که معرفی خواهند شد مراجعه و گواهی سلامت را اخذ کنند و بعد از فرم خوداظهاری نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند.
رضانیا با اشاره به اینکه در فرودگاه و بندرگاه کیش هم ضوابط قرنطینه ای سختگیرانه ای لحاظ خواهد شد، عنوان کرد: افرادی که علائمی داشته باشند یا برخورد با بیمار مثبت داشته باشند در شهرهای مبدا قطعا به قرنطینه اجباری با هزینه شخصی ارجاع داده خواهند شد و اجازه تردد در جزیره نخواهند داشت.
وی در پایان گفت: توصیه می کنم سفر انجام نشود ولی برای خروج مسافران تدابیری در دست انجام است که مسافران بتوانند به شهرهای خود بازگردند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن