آخرین اخبارپزشکی و سلامت

دکترصارمی: شرح حال‌گیری درست، اولین قدم در درمان ناباروری زوجین است

به گزارش سرویس پزشکی و سلامت پایگاه خبری صارم آنلاین صبح امروز و در جریان برنامه‌های آموزشی مرکز تحقیقات باردرای، ناباروری و بیماری‌های زنان صارم کلاسی تحت عنوان ناباروری در مردان برگزار شد.

بنیانگذار IVF در ایران در این کلاس که به صورت آنلاین و از طریق وبینار تشکیل شده بود با اشاره به اهمیت بررسی اولیه زوج نابارور تأکید کردند: «راه حل درمان ناباروری زوج‌ها از شرح حال‌گیری درست و اصولی می‌گذرد. اگر پزشک بتواند در همان مراجعه اول شرح حال گیری درستی بگیرد و اطلاعات کامل و درستی به دست آورد قطعا در ادامه راه هم راحت‌تر می‌تواند کارش را انجام دهد.»
ایشان درمان ناباروری را در مثلث زن، شوهر و پزشک دانسته و افزودند: «نباید هیچ کدام از دو طرف ما جرای ناباروری را نادیده گرفت. چون ما در مواجه شدن با زوج‌های نابارور با یک فرد به تنهایی کار نداریم بلکه هدف و استراتژی ما درمان زوج نابارور است. فارغ از اینکه برایمان تفاوتی داشته باشد کدامیک عامل ناباروری هستند. تحقیقات ثابت کرده است سهم مردان و زنان در بروز ناباروری تقریبا برابر است. پس باید به دقت به هر دو نفر و شرح‌حال‌گیری درست آنها بپردازیم.»
مریم نادری مسئول برگزاری کلاس ‌های آموزشی ستاد آموزش بیمارستان از ادامه‌ی این کلاس‌ها خبر داد و گفت: «هدف ما استمرار در تشکیل کلاس‌ها است و با توجه به وضعیت کنونی و دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا تا اطلاع ثانوی تمامی کلاس‌های آموزشی ستاد آموزشی صارم به صورت آنلاین و از طریق وبینار برگزار خواهد شد.»

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن