آخرین اخبارپرونده ی روز

پروفسور رنجبر:نتایج مطالعات گسترده برای دست یابی به داروی کووید 19 در جهان امیدوار کننده است

به گزارش سرویس پزشکی و سلامت پایگاه خبری صارم آنلاین، داروی Remdesivir نتایج امیدوار کننده در درمان کوید19 داشته است.

پروفسور علیرضا رنجبر، رئیس انستیتو پژوهشی آلرژی و ایمونولوژی اینترونشنال در گفت و گوی اختصاصی با صارم آنلاین ضمن اعلام این خبر گفت: مطالعات گسترده برای دست یابی به داروی کووید 19 در جهان در حال انجام است و خوشبختانه نتایج حاصل از آن هم امیدوار کننده است.
وی در ادامه افزود: دکتر fauci، رئیس موسسه ملی بیماری های عفونی و آلرژی آمریکا تایید کرده است که داروی Remdesivir نتایج امیدوار کننده در درمان کوید19 داشته است.

پروفسور رنجبر در ادامه به مطالعات بالینی و نتایج آن اشاره کرد و گفت: بر طبق اطلاعات منتشر شده از این تحقیق و مطالعه بالینی ، گروه دریافت کننده ی داروی Remdesivir ظرف مدت 11 روز از بیمارستان ترخیص شده اند. در حالی که این مدت برای گروه پلاسبو 15 روز بوده است. (P Value: 0.001 برای مدت زمان بهبودی) همچنین میزان مرگ و میر برای گروه remdesivir و گروه دارونما به ترتیب 8% و 11.6 % بوده است. که این مقایسه هنوز معنی داری آماری نداشته است.

این استاد ممتاز پزشکی کودکان، ایمونولوژی و آلرژی مولکولی و بالینی به صارم آنلاین گفت: این نتیجه یک مطالعه کارآزمایی بالینی روی بیش از 1000 بیمار در نفاط مختلف دنیا بوده است که البته هنوز در یک مجله علمی منتشر نشده است. به لحاظ اخلاقی نتایج زودتر بیان شده تا گروه دارونما نیز بتوانند از دارو استفاده کنند.
پروفسور رنجبر در پایان تاکید کرد: شاید این مهم باشد که اگر داروهای ضد ویروسی مثل Remdesivir موثر هستند پس باید در ابتدای بیماری مورد استفاده قرار گیرند اما در این مطالعه بیماران، در مرحله ی شدید بیماری قرار داشته اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن