آخرین اخبارپزشکی و سلامت

پخش برنامه «پرتره»؛ مستند زندگی دکتر ابوطالب صارمی ساعت 14 از شبکه سلامت

به گزارش سرویس پزشکی و سلامت پایگاه خبری صارم آنلاین، برنامه مستند «پرتره» ویژه زندگی دکتر ابوطالب صارمی امروز ساعت 14 از شبکه سلامت به روی آنتن خواهد رفت.

برنامه پرتره به ساخت مستند درباره مشاهیر ایران زمین که در رشته های مختلف اعم از موضوعات علمی، هنری، سیاسی و … سرآمد و نامدار هستند می‌پردازد و در این برنامه به زندگی دکتر ابوطالب صارمی پرداخته است.

دکتر ابوطالب صارمی بنیان گذار IVF و درمان ناباروری در ایران است که تأسیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی  صارم، اولین مرکز جراحی محدود و IVF ایران (مرکز پزشکی صارم)، مرکز ناباروری و جنین آزمایشگاهی و استادیار بیمارستان شریعتی تهران، انجمن متخصصین زنان و زایمان شاغل در حوزه ی باروری و ناباروری، پژوهشکده سلولی-مولکولی و سلولهای بنیادی صارم و … از جمله اقدامات او در ایران است. 

دکتر صارمی پس از اینکه دکترای حرفه ای پزشکی را از دانشگاه های جندی شاپور اهواز و تهران دریافت کرد، دوره تخصص زنان و زایمان را در دانشگاه مونستر (University of Münster) آلمان به پایان رساند و فوق تخصصش در رشته باروری و IVF را نیز در دانشگاه وین(University of Vienna)  اتریش پشت سر گذاشت.

مستند زندگی نویسنده ی اولین و تنها کتاب فارسی زبان در طب تولید مثل در تاریخ علم پزشکی در جهان(درسنامه طب تولید مثل) را امروز از ساعت 14 در شبکه سلامت ببنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن