پرونده ی روز

پس از تماس با این سطوح دست خود را بشویید

شست و شوی مرتب دست ها اصلی ترین راه جلوگیری از انتقال کرونا

موبایل و تبلت در نقاط مختلفی در دست ما هستند و شاید دیگران هم به آن‌ها دست بزنند و همین امر موجب شود که ما نیز به نقاط الوده آن دست بزنیم و متاسفانه با تماس بعدی دست به چشم و لبمان، ویروس به بدن ما وارد شود. توجه داشته باشید زمانی که به صفحه موبایل و تبلت خود دست می‌زنید، حتما دست خود را بشویید.

 

مدیریت ساختمان‌ها و اماکن پررفت‌وآمد در این دوره محلولی از الکل یا وایتکس را طبق دستورالعمل آماده کنند تا هر ساعت این سطوح را ضدعفونی کنند. به علاوه همه افرادی که از این سطوح استفاده می‌کنند، به محض استفاده از ان یا دست‌هایشان را ضدعفونی کنند و یا آن را بشویند.

آسانسورها نیز بسیار پر استفاده هستند و بارها در طول روز افراد مختلفی را که ممکن است از کرونا داشتنشان هم علائمی موجود نباشد، جابه جا کنند. علاوه بر ضد عفونی این کلیدها، همه افراد هم پس از استفاده از آن، دستشان را بشویند و یا ضدعفونی کنند.

صفحه‌کلید خودپردازها و پوزهای بانکی مکان‌هایی هستند که احتمال وجود داشتن ویروس در آن‌ها بسیار زیاد است. در این نقاط افراد ممکن است عطسه کند و به طور کلی شرایط برای انتقال ویروس فراهم است. توجه داشته باشید که در این شرایط اگر نمی‌توانید سریع به خانه بروید و دست خود را بشویید، دست خود را ضدعفونی کنید.

صفحه کلید یکی از پر مصرف‌ترین جاهایی است که ممکن است دست آلوده‌ای با آن تماس داشته باشد. بنابراین اگر مجبور شدید از لپتاپ شخص دیگری استفاده کنید، قبل از مصرف آن را ضدعفونی کنید. اگر کار کوتاهی دارید، بهتر است پس از استفاده از ان، دست خود را بشویید.

بهتر است در این دوره کم‌ترین تماس را با این دستگاه داشته باشیم و به جای انگشت زدن از کارت زدن، شناسایی چهره و روشهای مشابه دیگر استفاده کنیم. اگر چنین امکانی هم وجود نداشت سریعا پس از استفاده دست خود را بشویید.

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن