آخرین اخبارسیاست

ووهان چین پس از دوماه از قرنطینه خارج شد

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه خبری صارم آنلاین شهر ووهان چین پس از دوماه از قرنطینه خارج شد.

شهر 9 میلیون نفری ووهان که کانون اصلی شیوع کرونادر جهان است امروز و از ساعاتی قبل از قزنطینه خارج و ممنوعیت تردد در آن برداشته شد.
با باز شدن خیابانهای این شهر موجی از امید در کشور چین ایجاد شد و بار دیگر مردم به زندگی عادی خود برگشتند.

نکته جالب در دو ماه قرنطینه شهر ووهان همکاری و مشارکت مردم و عزم راسخ مسئولین برای شکست دادن کرونا بود و  سرانجام این اتفاق ساعاتی پیش به نتیجه رسید.

طبق اعلام کمیسیون ملی بهداشت چین و برای هفتمین روز متوالی هیچ مورد جدیدی از ابتلا به کرونا در شهر ووهان شناسایی نشده است و تمامی 54 مورد جدید شبانه رو زگذشته مسافران ورودی به چین بوده اند.

از آغاز شیوع کرونا در چین تاکنون شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۸۱ هزار و ۳۹۴ تن و شمار جان باختگان هم به سه هزار و ۲۹۵ تن رسیده است.
شهر ووهان حدود ۶۰ درصد موارد کرونا در چین را به خود اختصاص داده است اما مقامات بهداشتی چین می گویند در یک هفته اخیر هیچ بیمار جدید در این شهر شناسایی نشده است.

حرکت قطارها در استان هوبی چین کانون اصلی شیوع ویروس کرونا در این کشور از روز ۶ فروردین/چهارشنبه/ از سر گرفته شده است اما ۱۷ ایستگاه در شهر ووهان از امروز شنبه مجوز تردد کسب کردند.

افرادی که دارای “کد بهداشتی” در شهرهای استان هوبی غیر از ووهان هستند می‌توانستند از روز چهارشنبه این استان را ترک کنند و افراد دارای “کد بهداشتی” در ووهان هم می توانند از ۸ آوریل (۲۰ فروردین) از این استان خارج شوند از امروز هم ورود افراد به ووهان مجاز شده است.

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا صبح امروز شنبه در سراسر جهان به ۵۹۶ هزار و ۷۳۱ نفر رسیده که ۲۷ هزار و ۳۵۲ تن فوت شده و ۱۳۳ هزار و ۳۳۵ نفر بهبود یافته اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن