آخرین اخبارورزش

وزیر ورزش: المپیک توکیو به خاطر کرونا چند ماه به تعویق می افتد

به گزارش سرویس ورزشی پایگاه خبری صارم آنلاین و به نقل از وزیر ورزش و جوانان احتمال دارد بازی‌های المپیک توکیو به دلیل گسترش ویروس کرونا با چند ماه تاخیر برگزار شود.

«مسعود سلطانی‌فر» در این باره به خبرنگار صارم آنلاین گفت: با توجه به شیوع این ویروس و آلودگی در بیش از یکصد کشور، این بازی‌ها با چند ماه تاخیر در ژاپن برگزار خواهد شد.

وی افزود: به دلیل شیوع سریع کرونا برخی از رقابت‌ها که در آن کسب سهمیه انجام می‌شود به تاخیر افتاده و با این رویه بازی ها هم دیرتر برگزار خواهد شد.

وزیر ورزش اضافه کرد: امیدواری  فدراسیون‌های جهانی و کمیته بین المللی المپیک این است طی ۲ ماه آینده بتوانند شرایط با ثباتی در کشورها به وجود آورند تا این مسابقات انتخابی و کسب سهمیه برگزار و بازی‌های المپیک هم در موعد مقرر آغاز شود.

سلطانی‌فر ادامه داد:  ژاپن هم درگیر این ویروس است که بیش از هزار نفر از مردم مبتلا شده و تعدادی جان خودشان را از دست داده‌اند و تصور بسیاری از دست اندرکاران ورزش این است که با توجه به شیوع ویروس کرونا و آلودگی که در بیش از یکصد کشور ایجاد کرده است ، احتمال دارد بازی‌ها با تاخیر چند ماهه برگزار شود.

طی ۲ هفته اخیر رییس کمیته ملی المپیک ژاپن از برگزاری بازی‌های المپیک به دلیل کرونا در آخر سال ۲۰۲۰ خبر داده بود تا اینکه چندی پیش سخنگوی کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد که بازی‌ها به قوت خود باقی است.

طبق برنامه اولیه المپیک توکیو از سوم تا ۱۹ مردادماه سال ۹۹ در توکیو برگزار خواهد شد و ۱۱ هزار و ۹۰ ورزشکار در ۳۳ رشته ورزشی و ۳۳۹ ماده طی ۱۹ روز صف‌آرایی خواهند کرد. ایران هم تاکنون ۴۸ سهمیه در ۱۱ رشته ورزشی کسب کرده است.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن