آخرین اخبار

نوروز امسال فرهنگیان اسکان داده نمی شوند

کرونا و اقدامات پیشگیرانه ی آموزش و پرورش برای مقابله با آن

به گزارش صارم آنلاین و به نقل از مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش  طرح اسکان نوروزی فرهنگیان در ۱۱ هزار مدرسه با ۱۰۸ هزار کلاس درس، در تعطیلات نوروز 99 لغو شد.
گودرز کریمی فر در این رابطه گفت:در راستای رعایت بهداشت و سلامت هموطنان به ویژه فرهنگیان برای مقابله با بیماری کرونا، طرح اسکان نوروزی فرهنگیان در ۱۱ هزار مدرسه با ۱۰۸ هزار کلاس درس که آماده پذیرایی از ۱۲ میلیون نفر در ایام نوروز بودند، لغو شد.
معاون برنامه ریزی و توسعه ی منابع وزارت آموزش و پرورش افزود:وزارت آموزش و پرورش دارای ۳۹۸ مرکز رفاهی و خانه معلم است که این مراکز به صورت روزانه ایزوله، ضدعفونی و گندزدایی می‌شود و تنها این مراکز آماده پذیرایی از فرهنگیان هستند.
وی همچنین با اشاره به خودداری از سفرهای غیرضروری فرهنگیان تاکید کرد با توجه به موضوع شیوع ویروس کرونا و لزوم پیشگیری از آن بهتر است فرهنگیان محترم حتی‌الامکان از سفر پرهیز کنند و در خانه بمانند، ولی در صورت الزام و ضرورت سفر، این مراکز با رعایت تمام جوانب بهداشتی، آماده پذیرایی از آنها است.
کریمی فر گفت: وضعیت دایر بودن مراکز رفاهی فرهنگیان مانند هتل‌ها در طول ایام نوروز تابع تصمیم‌گیری ستاد کشوری پیشگیری از کرونا است و در صورتی که دستوری مبنی بر تعطیلی آنها صادر شود، ما نیز رعایت می‌کنیم.

ویروس کرونا نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۵۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی در پی شیوع آن وضعیت فوق العاده اعلام کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن