پرونده ی روز

مواظب باشید به وسواس مبتلا نشوید

به گزارش سرویس پزشکی و سلامت پایگاه خبری صارم آنلاین  و به نقل از عضو هیات علمی دانشکده مهندسی عمران، آب و محیط زیست دانشگاه شهید بهشتی شستن وسواس گونه ی دست ها نیازی نیست.
مجتبی شوریان در گفت و گو با خبرنگار صارم آنلاین با اشاره به این وضوع گفت:زمانی که که مردم به دلیل شیوع ویروس کرونا در منزل هستند و احتمال آلودگی کمتر است، نیاز نیست هر ۱۰ یا ۱۵ دقیقه دست ها به‌طور وسواس‌گونه شسته شوند.

وی افزود:بر اساس اعلام غیررسمی، مصرف آب شرب تهران در روزهای اخیر نسبت به مصرف در زمان مشابه سال های قبل ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش یافته و تاکنون چنین مصرفی سابقه نداشته است.

این عضو هیات علمی دانشکده مهندسی عمران، آب و محیط زیست دانشگاه شهید بهشتی در ادمه با تاکید بر لزوم مصرف درست آب به خبرنگار صارم آنلاین گفت: تلاقی دو عامل رعایت مسایل بهداشتی به دنبال بیماری کرونا و استرس ناشی از آن در بین مردم و از سوی دیگر همزمان شدن آن با ایام پیش از نوروز و خانه تکانی؛ مصرف آب در روزهای اخیر را به شدت افزایش داده است.

وی ادامه داد: اگر روند مصرف آب به همین صورت ادامه یابد، در تابستان با مشکل کم آبی در شهر تهران و دیگر کلانشهرهای کشور مواجه می شویم و ممکن است مشکلات دیگری در پی آن به وجود آید.

شوریان در پایان مردم را به رعایت اعتدال در این خصوص دعوت کرد و افزود: در شرایطی که استرس شیوع ویروس کرونا در جامعه حاکم شده است و اینکه توصیه های بهداشتی می گوید دست ها به مدت ۲۰ ثانیه شسته شوند، برخی از مردم، از این که مطمئن شوند دست ها تمیز می شود، ۳۰ یا ۴۰ ثانیه و بیشتر از آن زمان، دست ها را شسته و شیر آب را باز می گذارند و در بین زمانی که دست ها را می‌شویند، شیر آب را نمی بندند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن