آخرین اخباراجتماعی

مسمومیت با الکل تاکنون جان 40 هموطن اهوازی را گرفته است

به گزارش سرویس پزشکی و سلامت پایگاه خبری صارم آنلاین تاکنون 40 نفر در اهواز بر اثر مسمومیت با الکل به کام مرگ کشیده شده اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در این رابطه به خبرنگار صارم آنلاین گفت:تعداد فوتی های ناشی از مسمومیت با الکل در استان خوزستان تا ظهر چهارشنبه به ۴۰ نفر رسیده است.

علی احسان پور تصورات و آموزش های غلط را در این خصوص بسیار موثر دانست و گفت: مسمومیت با الکل در بین همشهریان اهوازی به دلیل مصرف الکل تقلبی رخ داده است و تا کنون بیش از ۵۰۰ نفر به بیمارستانهای استان مراجعه کرده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

دکتر فرهاد ابول نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز دیشب گفته بود: نخستین فرد با عارضه مسمومیت الکلی در خوزستان در تاریخ ۱۶ اسفند به بیمارستان مراجعه کرد و تا به امروز تعداد مسمومیت با الکل در این استان به ۵۰۲ نفر رسید.

وی در ادامه اینگونه توضیح داد: 2 نفر از فوتی ها ناشی از مصرف الکل سمی مربوط به شهرستان رامهرمز مابقی مربوط به اهواز بوده اند که یک نفر از جان باختگان زن و مابقی مرد بوده اند. میانگین سنی این افراد مسموم ۳۴ سال است که کم سن ترین فوتی ها ۱۵ ساله و مسن‌ترین آنها ۷۲ ساله است.

ابول نژادیان با تاکید بر خطناک بودن این اقدام افزود: در تاریخ ۱۸ اسفند بیشترین میزان مراجعه کنندگان را شاهد بودیم که در یک روز ۲۱۸ نفر به بیمارستان های استان مراجعه کردند در روز ۱۹ اسفند ۱۷۰ نفر و در ۲۰ اسفند ۴۹ نفر با مسمومیت ناشی از متانول مراجعه کردند.

وی تاکید کرد: شایعاتی مبنی بر تاثیر مثبت الکل برای مقابله با الکل از سوی سودجویان منتشر شد لذا از مردم خواهش میکنیم به هیج وجه اقدام به خوردن الکل نکنند جراکه هیج گونه اثر در روند درمان کرونا ندارد.

علی بیرانوند معاون دادستان اهواز نیز از شناسایی و بازداشت 17 نفر در این رابطه خبر داد.

*عکس خبر آرشیوی است.

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن