آخرین اخباراجتماعی

کدام شهرهای ایران به مرز هشدار کرونایی رسیده اند؟

به گزارش صارم آنلاين به نقل ازتسنیم : سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در ۴۳ شهرستان بحرانی کشور از روز دوشنبه با توجه به اينكه در شرايط بحراني قرار دارند محدوديت هايي به مدت يك هفته اعمل خواهد شد

دکتر سیما سادات لاری درباره دستور رییس جمهوری درباره اعمال محدودیت‌ها در شهرهای بحرانی کرونا گفت:

بر اساس اعلام کمیته‌های درمان و اجتماعی امنیتی در اين 43 شهستان بيشترين ميزان ابتلا را داريم و از روز دوشنبه به مدت یک هفته محدودیت‌های شدید اعمال می‌شود وممكن است در صورت لزوم در هفته بعد نیز این محدودیت‌ها اعمال خواهد شد.

ايشان افزودند: این محدودیت‌ها به مدت يك هفته در گروه مشاغل دو، سه و چهار از روز دوشنبه اعمال می‌شود.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد:

شهرستان‌های آذرشهر، جلفا، چاراویماق، عجب شیر، مراغه و مرند از استان آذربایجان شرقی، شهرستان‌های پیرانشهر، ماکو و مهاباد از استان آذربایجان غربی، شهرستان‌های خوانسار، سمیرم، شاهین شهر و میمه، گلپایگان و نجف آباد از استان اصفهان و شهرستان‌های ایوان و دره شهر از استان ایلام، شهرستان‌های دماوند و ورامین از استان تهران، درگز از استان خراسان رضوی، مسجد سلیمان از استان خوزستان، خرمدره از استان زنجان، شاهرود از استان سمنان، استهبان از استان فارس، بانه و بیجار از استان کردستان، بافت، بردسیر، رفسنجان از استان کرمان، اسلام آباد غرب، پاوه و گیلان غرب از استان کرمانشاه، گچساران از استان کهگیلویه و بویراحمد، الیگودرز، پلدختر، دورود و کوهدشت از استان لرستان، دلیجان از استان مرکزی، تویسرکان، رزن و نهاوند از استان همدان، ابرکوه، خاتم و مهریز از استان یزد مشمول اعمال محدودیت‌ها خواهند بود.

وی بیان کرد: همچنین در جلسه روز پنجشنبه رییس جمهوری با روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد که بر اساس پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کمیته امنیتی اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا، از روز دوشنبه ۵ آبان تا پایان آبان ماه، حضور کارکنان دولت و دستگاه‌های اجرایی در تهران تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کند.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: بر اساس دستور رییس جمهوری، این اقدام به ترتیبی خواهد بود که با استفاده از روش‌های الکترونیک و دورکاری، ارائه خدمات با مشکلی مواجه نشود.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: مقابله با ویروس کرونا نیازمند عزم همگانی، همکاری و همراهی جامعه و همه دستگاه‌های اجرایی است. امیدواریم با اعمال این محدودیت‌ها، رعایت فاصله گذاری، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک بتوانیم روند شیوع ویروس کرونا در کشور را متوقف کنیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن