آخرین اخبارسیاست

ماجرای آزاد کردن دارایی های بلوکه شده ایران توسط آمریکا در زمان کرونا چیست؟

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه خبری صارم آنلاین، وب سایت واشنگتن فری بکن ساعاتی پیش خبر آزاد کردن دارایی های بلوکه شده ایران توسط آمریکا در زمان کرونا را تکذیب کرد و از موافقت نکردن آمریکا در این باره خبر داد.

بر اساس اخبار منتشر شده توسط این سایت وزارت امورخارجه آمریکا اطلاعاتی را در این خصوص به صورت انحصاری در اختیار وب سایت واشنگتن فری بکن قرارداده است که در آن به نادرست بودن اخبار آزاد کردن دارایی های بلوکه شده ایران توسط آمریکا در زمان کرونا اشاره شده است.

روز جمعه  مطلبی در تارنمای میدل ایست آی منتشر شد که در آن گفته شده بود که ایالات متحده با ارائه معافیت تحریم به برخی کشورها مبنی بر آزاد سازی دارایی‌های بلوکه شده ایران موافقت کرده است تا آنها از این فرصت به نفع تهران برای خرید دارو و تجهیزات برای مقابله با ویروس کرونا استفاده کنند.

براساس این گزارش، بخش زیادی از دارایی‌های ایران به دلیل تحریم‌های دولت ترامپ علیه ایران در حال حاضر در بسیاری از حساب‌های بانکی اروپا مسدود شده‌اند.
وزارت امورخارجه آمریکا در ادامه صحت تمام این گزارشات را تکذیب کرد.

طبق اعلام نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد پیگیری های گسترده ای در سطح بین المللی و توسط دبیرکل سازمان ملل متحد در حال انجام است تا شرایط تحریم های یک جانبه آمریکا در این شرایط حساس برداشته شده و ایران بتواند از ظرفیت های موجود خود استفاده کند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن