آخرین اخبارحوادث

قتل مادر شوهر، 6 ماه پس از ازدواج

ماجرای عجیب و قابل تامل

به گزارش سرویس حوادث پایگاه خبری صارم آنلاین سال قبل جنایتی برای پلیس آشکار شد که در آن زنی ۷۰ ساله که خواهر یکی از چهره‌های معروف سیاسی کشور بوده بعد از قتل، جسدش در کنار سطل زباله‌ای در سرازیری منطقه دشت مزار رها شده بود.

خانواده مقتول از ناپدید شدن او به پلیس اینگونه گزارش کرده بودندکه این خانم روز حادثه در خانه کلاس درس برای بانوان داشته اما بعد از رفتن میهمانان وی نیز به طرز مرموزی ناپدید شده است.

در تحقیقات پلیس مشخص شد این زن همراه دو پسر و دو عروسش در ساختمان سه طبقه‌ای در شرق تهران زندگی می‌کرده است.

پس‌ از این شکایت بود که کارآگاهان پلیس تحقیقات خود را برای شناسایی این زن آغاز کردند. ردیابی های پلیس همچنان ادامه داشت تا اینکه مردی افغانی جسد زنی را پیدا کرد.

مأموران پلیس وقتی در محل حاضر شدند، جسدی را دیدند که داخل پتو و نایلونی پیچیده شده بود. این زن، با اصابت ضربه به سرش کشته و جسدش به این مکان منتقل شده بود.

با شناسایی هویت وی، به دستور بازپرس ویژه قتل دادسرای جنایی تهران تحقیقات برای شناسایی عامل یا عاملان جنایت آغاز شد.

مأموران در بازرسی از خانه مقتول رد خون را روی راه‌پله‌ها مشاهده کردند که از طبقه دوم تا پارکینگ کشیده شده بود. بررسی‌های بیشتر نشان داد مقتول در خانه پسرش به قتل رسیده و بعد جسدش به پارکینگ و از آنجا به دماوند منتقل شده است.

در حالی که در تحقیقات از خانواده مقتول مشخص شد تازه‌عروس روز حادثه با مادرشوهرش در خانه تنها بوده، مأموران دریافتند که این زن با مادرشوهرش اختلاف زیادی داشته است. همین دلایل کافی بود که کارآگاهان به عروس خانواده ظنین شوند و از او تحقیق کنند.

او که در بازجویی‌ها سعی در انکار این جنایت داشت، درنهایت به قتل اعتراف کرد و گفت: «٦ماه پیش ازدواج کردم. اما مادرشوهرم با ازدواج ما مخالف بود. بعد از آغاز زندگی مشترکمان، من و شوهرم در طبقه دوم خانه مادرشوهرم زندگی می‌کردیم. از آنجا که هر روز همدیگر را می‌دیدیم این اختلاف بیشتر می‌شد. ما چندین‌ بار با هم مشاجره داشتیم تا اینکه روز حادثه مادرشوهرم به خانه من آمد و دوباره با هم دعوا کردیم. من خیلی عصبانی شدم و با میله آهنی چند ضربه به سرش زدم. وقتی او جان خودش را از دست داد، با مردی که وکیل دادگستری و از دوستان قدیمی من بود تماس گرفتم و خواستم تا در انتقال جسد کمکم کند. دو نفری جسد را داخل پتویی گذاشتیم و در حوالی شهرستان دماوند رها کردیم.»

با اعتراف متهم، مأموران پلیس تحقیقات گسترده‌ای را برای شناسایی و دستگیری همدست متهم آغاز کردند و سرانجام در مخفیگاهش دستگیر شد و به جرم خود اعتراف کرد.

با اعترافات این دو متهم، زن جوان صحنه جنایت را بازسازی کرد و پرونده آنها برای رسیدگی به شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در ابتدای جلسه رسیدگی، دو پسر مقتول برای قاتل مادرشان تقاضای قصاص و به‌ خاطر ضرباتی که به مادرشان وارد شده بود، درخواست دیه کردند.

در ادامه، زن جوان در جایگاه ایستاد و گفت: همه اتهاماتم را قبول دارم اما من عصبانی شدم چون مادرشوهرم همیشه به من توهین می‌کرد. یک هفته قبل از حادثه به شوهرم گفتم خانه‌ای اجاره کنیم و از خانه او برویم اما وقتی مادرش فهمید، گفت که اجازه نمی‌دهد ما جای دیگری زندگی کنیم روز حادثه هم سر همین موضوع با هم درگیر شدیم و با میله‌ چندین ضربه به سرش زدم.

بعد از گفته‌های متهم، قضات وارد شور شده و او را به قصاص محکوم کردند. این حکم در دیوان عالی کشور مورد تأیید قرار گرفت. اما زمانی که زن جوان برای اجرای حکم پای چوبه دار برده شد، فرزندان مقتول گذشت کردند و وی از مرگ نجات یافت.

با توجه به این موضوع، وی به‌ لحاظ جنبه عمومی جرم نیز محاکمه و به حبس محکوم شد. او بعد از تسلیم به رأی و دریافت تخفیف در مجازات و پس از گذراندن دوران حبس، با حکم دادگاه آزاد شد تا شب عید در زندان نباشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن