آخرین اخبارحوادث

فرار 70 زندانی از زندان سقز

به گزارش سرویس حوادث پایگاه خبری صارم آنلاین، تعدادی از زندانیان زندان مرکزی شهرستان سقز در استان کردستان از دست ماموران فرار کردند.

به گفته دادستان انقلاب و عمومی سنندج مرکز استان کردستان، 70 نفر از زندانیان زندان مرکزی شهرستان سقز، عصر روز جمعه هشتم فروردین ماه 1399 با ضرب و شتم ماموران زندان اقدام به فرار نمودند.

با تلاش ماموران تاکنون 11 نفر از این تعداد به زندان برگشتند اما تا زمان تنظیم این خبر 59 نفر از آنها متواری هستند.
محمد جباری در رابطه با این موضوع افزود: پس از فرار این تعداد، از شب گذشته تاکنون 9 نفر دستگیر و 2 نفر دیگر خود را تحویل ماموران داده اند.

وی در رابطه با این اقدام زندانیان خاطر نشان کرد: چنانچه افراد متواری خود را تحویل دهند مشمول بخشنامه عفو شده، در غیر اینصورت علاوه بر جرم قبلی که باید به صورت کامل و بدون تخفیف سپری نمایند مجازات فرار از زندان هم به جرمشان اضافه خواهد شد.

دادستان انقلاب و عمومی سنندج درباره وضعیت زندانیان متواری گفت: در میان زندانیان فراری محکوم به قصاص نیز وجود دارد و این اقدام آنها در شرایطی رخ داد که پرونده های آنان در حال بررسی بود که کدام یک از آنها مشمول بخشنامه عفو سراسری می‌شوند.

جانشین فرماندهی انتظامی کردستان هم شب گذشته با بیان پلیس امنیت و آگاهی در حال پیگیری و اقدامات لازم برای دستگیری فراریان است گفته بود ورودی‌های شهر سقز بسته شده و کارهای فنی برای شناسایی و دستگیری زندانیان در حال انجام است .

*عکس تزیینی است

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن